9°C słabe opady deszczu

Uwaga! Ważne ostrzeżenie synoptyków z IMGW w Toruniu

Pogoda, Uwaga! Ważne ostrzeżenie synoptyków Toruniu - zdjęcie, fotografia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego miasta i powiatu.

Uwaga mieszkańcy Torunia i okolicznych miejscowości! Od 15:00 obowiązuje u nas ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia przed burzami z gradem. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy gra- informuje Anna Zielińska- Szefka
 z Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ostrzeżenie ma obowiązywać aż do jutra (11 lipca) do godz. 23:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 95%!

W czasie burzy należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim trzeba unikać przebywania na otwartej przestrzeni, przebywania pod drzewami, w pobliżu masztów metalowych i innych metalowych konstrukcji lub przedmiotów, linii energetycznych i zbiorników wodnych. 

Kierowcy z kolei powinni pozostać wewnątrz samochodów, nie parkować aut pod drzewami oraz pamiętać, że jeśli burzy towarzyszą opady atmosferyczne pogarsza się widoczność i wydłuża droga hamowania. 

W przypadku pojawienia się opadów gradu zaleca się pozostawanie w pomieszczeniach lub szukanie schronienia pod dachem- Osoby zaskoczone opadem gradu na otwartej przestrzeni powinny chronić głowę przy pomocy dostępnych środków i jak najszybciej znaleźć schronienie pod dachem - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pamiętajcie też, by zabezpieczyć ruchome przedmioty, szczególnie na balkonach i werandach, ponieważ towarzyszące burzom porywy wiatru mogą je unosić i wyrządzić szkody oraz zagrozić przebywającym w pobliżu ludziom.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Uwaga! Ważne ostrzeżenie synoptyków z IMGW w Toruniu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 18:16:37

  Ostrzeżenia od kilku dni a deszczu zero

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 19:45:56

  O boze i co teraz wrozbito macieju spojrz w niebo gdzie deszcz gdzie burza przespij sie

 • gość 2018-07-10 21:45:47

  W doope pani Ania może sobie wsadzić te prognozy.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 23:15:21

  Te wszystkie prognozy jeśli chodzi o opady w ogóle się nie sprawdzają.O ile co do temperatury w miarę się sprawdza o tyle z opadami nie sprawdza się prawie nigdy.No chyba,że opadami nazywa się pokropienie przysłowiowe jak proboszcz na sumie to można uznać, że opady rzeczywiście były.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 06:49:37

  A moze by tak dziewice spalic mam taka jedna brzydka ale da sie spalic

Dodajesz jako: Zaloguj się