Uwaga! Toruński ZUS ostrzega przed oszustami

Komunikaty, Uwaga! Toruński ostrzega przed oszustami - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 15/07/2019 11:24

"Składka" to nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Oszuści podają się za urzędników ZUS i informują przez pocztę elektroniczną o błędnie opłaconych składkach. ZUS alarmuje - nie dajcie się nabrać na taką korespondencję.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje nas, że oszuści postanowili wysyłać do niektórych klientów ZUS e-maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych składkach. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których to Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony załącznik, który ma zawierać informacje o błędnie opłaconych składkach.

Uwaga! To sprytne oszustwo, aczkolwiek, jak informuje ZUS, urzędnicy nie kierują do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. – Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS - wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Dlatego jeśli na naszą elektroniczną skrzynkę otrzymamy e-maila o tytule "Składka", należy w żadnym wypadku nie odpowiadać, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. – Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci - dodaje Michałek.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym [email protected].

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

zus, toruń, składka, oszustwo, e-mail - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-17 01:51:50

    Zus ostrzega przed oszustami,a sam jest oszustem i zlod...ejem. :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama