29°C bezchmurnie

Uwaga! Od wtorku kolejne utrudnienia na placu Chrapka [MAPKA]

Inwestycje, Uwaga! wtorku kolejne utrudnienia placu Chrapka [MAPKA] - zdjęcie, fotografia

Już we wtorek (14 sierpnia) na placu Chrapka zostanie wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Sprawdźcie szczegóły.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z pracami na placu Chrapka już od jutra (14 sierpnia) w tym miejscu będzie odbywał się ruch dwukierunkowy po wschodniej jezdni ulicy Warneńczyka oraz południowej jezdni Przy Kaszowniku, a przejazdy przez torowisko będą odbywały się przez przygotowane specjalnie asfaltowe przewiązki. Drogowcy dodają, że w dalszym ciągu zachowana będzie relacja z pierwszeństwem na kierunku Bydgoszcz - Gdańsk. 

- Przełożenie ruchu pozwoli na wykonanie kanalizacji deszczowej na zachodniej jezdni ulicy Warneńczyka, prace na torowisku oraz budowę wlotów ronda od strony Bydgoszczy i Gdańska - tłumaczy Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Na placu Chrapka w Toruniu powstaje tak zwane rondo turbinowe. Będzie to zupełna nowość na drogowej mapie Torunia. Drogowcy przekonują, że to rozwiązanie w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. 

Zasady ruchu na takim rondzie są dość proste. Dojeżdżając do skrzyżowania powinniśmy zająć odpowiedni pas ruchu. To ważne, bo na tego typu rondzie nie można zmieniać pasów. Ruch pojazdów z wewnętrznego i zewnętrznego pasa się nie przecina, co umożliwia bezkolizyjne kierowanie się do wylotu na skrzyżowaniu.

Plac Chrapka po modernizacji ma być gotowy pod koniec marca 2019 roku. Na ten cel dostaliśmy unijne dofinansowanie w wysokości 85 proc. Koszt tego zadania został oszacowany na 26,3 mln zł.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Uwaga! Od wtorku kolejne utrudnienia na placu Chrapka [MAPKA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się