Uwaga kierowcy! Szykują się spore zmiany na ważnym toruńskim rondzie

Drogi, Uwaga kierowcy! Szykują spore zmiany ważnym toruńskim rondzie - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 21/11/2019 16:37

Na placu Pokoju Toruńskiego trwają prace, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Od kilku dni trwają roboty drogowe na placu Pokoju Toruńskiego w Toruniu. To jedno z najważniejszych punktów na komunikacyjnej mapie naszego miasta.

- Prace mają związek z poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu. Chodzi o ograniczenie prędkości pojazdów oraz o zmniejszenie potencjalnej liczby punktów kolizji pojazd-pieszy i pojazd-rowerzysta przy zjeździe z ronda - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Aktualnie prace realizowane są od strony ul. Waryńskiego i parku Glazja. Jak wyjaśniają drogowcy, w tym miejscu powstaje prawoskręt w ul. Waryńskiego, który zapewni bezkolizyjny zjazd z ronda. Ponadto wprowadzone zostało zwężenie przy wyjeździe w ul. Przy Kaszowniku do jednego pasa ruchu.

Ale to nie wszystko. Na samym rondzie zostaną jeszcze wprowadzone miejscowe przewężenia oraz separatory, które ukierunkują ruch pojazdów.

- Podobne zmiany, jak na placu Pokoju Toruńskiego, planowane są na też na placu Hoffmanna. Ruch na tym rondzie ma zostać zmodyfikowany na wzór ronda turbinowego z separatorami, co ma zwiększyć bezpieczeństwo - dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD.

Roboty na placu Pokoju Toruńskiego są wykonywane w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

(AM)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, plac pokoju toruńskiego, utrudnienia - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama