12°C bezchmurnie

Uwaga! Dziś kulminacja upałów

Pogoda, Uwaga! Dziś kulminacja upałów - zdjęcie, fotografia

Sprawdzamy prognozę pogody dla naszego miasta i okolic.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Dziś ma być kulminacja - temperatura w Toruniu w ciągu dnia podskoczy do nawet 34 st. C. Poza tym za oknami możecie liczyć na całkiem spore dawki promieni słonecznych. Chmury pojawią się tylko od czasu do czasu. Synoptycy jednak nie wykluczają przelotnych opadów deszczu, a także lokalnych burz.

W upalnie dni należy do minimum ograniczyć przebywanie na słońcu, dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Wychodząc z domu warto pamiętać też o odpowiednim nakryciu głowy. Nie żałujcie też sobie wody mineralnej - pijcie jak najwięcej - szczegóły grafika poniżej.

- W czwartek będziemy pomiędzy wyżem atmosferycznym znad Rosji, a niżami znad zachodniej części Europy - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl.

Południowo wschodni wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W ciągu dnia z uwagi na bardzo wysoką temperaturę powietrza warunki biometeorologiczne będą bardzo niekorzystne.

Jutro też w naszym mieście będzie gorąco, ale temperatura spadnie poniżej 30 st. Pojawią się za to burze. Tego typu zjawiska atmosferyczne miejscami mogą być bardzo intensywne.

(TUB)

grafiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


pogoda w toruniu, prognoza pogody, upały - komentarze opinie

  • gość 2018-08-10 09:26:52

    Strasznie jest. Niech już się skończą te upały ja to nie nadążam kupować butelek z cisowianką cały czas się pić chce. A teraz jak się dowiedziałam że sąsiad się odwodnił i karetka go zabrała to już w ogóle staram się więcej pić. Mnie się nie uśmiecha leżeć w szpitalu pod kroplówką. Tam klimatyzacji na pewno nie ma

Dodajesz jako: Zaloguj się