UMK W PRESTIŻOWYM RANKINGU

Ciekawostki, PRESTIŻOWYM RANKINGU - zdjęcie, fotografia

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz czwarty znalazł się w prestiżowym QS World University Ranking. Zestawienie obejmuje 4% najlepszych szkół wyższych na świecie w tym tylko sześć uczelni w Polsce.

W rankingu brane są pod uwagę następujące kryteria: opinia wykładowców (40% oceny ogólnej), opinia pracodawców (10%), stosunek liczby studentów do liczby wykładowców (20%), tzw. cytacyjność publikacji naukowych na podstawie Scopus (20%), odsetek wykładowców zagranicznych (5%) oraz odsetek studentów zagranicznych (5%).

W rankingu znalazło się sześć polskich uczelni. Z naszego kraju sklasyfikowane zostały: Uniwersytet Warszawski (na 366. miejscu), Uniwersytet Jagielloński (w grupie rankingowej 431-440), Politechnika Warszawska (w grupie 601-650), a także UMK, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Wrocławski (w grupie 701+).

Ranking przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds zajmującą się problematyką nauczania na poziomie wyższym. Najważniejszym celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzacja idei studiowania poza krajem ojczystym.

UMK od kilku lat znajduje się w wąskim gronie polskich uczelni w rankingu QS World University Rankings. Po raz pierwszy w zestawieniu znalazł się w 2013 r., obecny był również w roku 2014 i 2015. W czerwcu 2016 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się w pierwszej setce QS University Ranking dla Europy i Azji Środkowej. UMK z łączną oceną 42,5 zajął 99. miejsce i zanotował awans względem zeszłorocznego zestawienia (wówczas znalazł się na miejscu 101.).

Reklama

UMK W PRESTIŻOWYM RANKINGU komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama