12°C bezchmurnie

UMK uruchomi nowy przyszłościowy kierunek

Uczelnie wyższe, uruchomi przyszłościowy kierunek - zdjęcie, fotografia

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dostał blisko 39 mln zł unijnego dofinansowania. Na co zostaną wydane pieniądze?

Duża kasa dla UMK w Toruniu. Nasza uczelnia otrzymała prawie 39 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER. Z programu skorzysta pół tysiąca studentów z Wydziałów Biologii i Ochrony Środowiska, Nauk o Ziemi oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

- Te pieniądze są przeznaczone na wiedzę, edukację i rozwój, przede wszystkim na projekty miękkie - mówi prof. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Będą one wydane na podwyższenie kompetencji naszych studentów i wzrost atrakcyjności absolwentów.

Poseł Iwona Michałek wręczyła rektorowi UMK symboliczny czek na kwotę niemal 39 mln zł (fot. UMK Toruń)

Co ważne, uczelnia otworzy też zupełnie nowy kierunek studiów, diagnostykę molekularną. Dodatkowe wsparcie trafi na zorganizowanie nowatorskich studiów doktoranckich Akademia Copernicana.

Blisko połowę z przyznanej kwoty UMK przeznaczy na wzrost kompetencji pracowników administracji.

- UMK jest bardzo dobrą uczelnią - mówi poseł Iwona Michałek. - Wicepremier Jarosław Gowin niedawno powiedział na święcie uczelni, że jest niemal pewnym kandydatem do grona uczelni badawczych. Myślę, że tak właśnie jest.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


umk, toruń, nowy kierunek, diagnostyka stosowana - komentarze opinie

  • Kpiny - niezalogowany 2018-03-08 22:50:23

    A sekta Rydzyka ci co bibli nie rozumieją unia nie da się otumanić..... Nic nie da PIS na pewno da...... Po co doktora podwyżki dać Rydzyk opłaca się bo znów zaczną mordować w imię Jezusa Chrystusa

  • przyszła studentka - niezalogowany 2018-03-09 16:20:51

    Wiadomo może kiedy nowy kierunek zostanie uruchomiony?

Dodajesz jako: Zaloguj się