14°C bezchmurnie

UMK rezygnuje z ważnego kierunku!

Uczelnie wyższe, rezygnuje ważnego kierunku! - zdjęcie, fotografia

Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podjęły decyzję w sprawie nowego kierunku...

To już pewne. Toruńska uczelnia rezygnuje z uruchomienia kierunku lekarsko-dentystycznego w Collegium Medicum - informuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

Wszystko przez problemy z podarowanym kilka lat temu przez miasto Bydgoszcz gmachem przy ul. Dworcowej. To właśnie tam miał funkcjonować kierunek lekarsko-dentystyczny. Tak się jednak nie stanie. Zabytkowy budynek wymaga kapitalnego remontu, który według szacunków pochłonąłby 40 mln zł. Obiekt musiałby zostać przystosowany do przyjęcia ciężkich urządzeń stomatologicznych.

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, pod koniec zeszłego roku Senat UMK przyjął uchwałę o zwrocie Bydgoszczy tego budynku. Dodatkowym argumentem za zwrotem nieruchomości były zbyt wysokie koszty utrzymania obiektu.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przekazał 8 października 2013 r. aktem darowizny na ręce Rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna historyczny bydgoski obiekt mieszczący się przy ul. Dworcowej 63 i 65a.

Poza tym, w kwietniu 2017 roku Minister Zdrowia wydał negatywną opinię w sprawie utworzenia w Bydgoszczy studiów. A to z powodu zmniejszenia limitu przyjęć na ten kierunek.

fot. cm.umk.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


umk, colegium medicum, toruń, bydgoszcz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się