9°C słabe opady deszczu

UMK rezygnuje z kilkunastu kierunków studiów!

Wiadomości, rezygnuje kilkunastu kierunków studiów! - zdjęcie, fotografia

Uboższa oferta studiów. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zrezygnował z niektórych kierunków, jakich?

Zakończyła się rekrutacja na studia prowadzona przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czas na pierwsze podsumowania. Nabór na niektóre kierunki proponowane przez uczelnię nie cieszył się wśród kandydatów dużym zainteresowaniem.   

Jak informuje Gazeta Wyborcza, mniej niż 10 kandydatów zarejestrowało się na chemię i technologię żywności, komparatystykę literacko-kulturową oraz filologię klasyczną i studia śródziemnomorskie. Brakowało też chętnych na fizykę techniczną. To może dziwić, bo jest to uznawany za jeden z najlepszych kierunków na UMK.

Po pierwszym naborze uczelnia zrezygnowała też z technologii proekologicznych i zarządzania środowiskiem, języka rosyjskiego w biznesie, studiów miejskich, zarządzania w języku angielskim oraz turystyki i rekreacji w języku angielskim.

Po zakończeniu rejestracji w naborze uzupełniającym doszły do tej grupy jeszcze dwa kierunki: organizacja opieki nad osobą starszą oraz religioznawstwo.

Podczas tegorocznej rekrutacji w ofercie studiów było 49 kierunków UMK. Początek roku akademickiego 2 października. Oficjalna inauguracja nastąpi w auli przy Gagarina o godz. 11:00.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


UMK rezygnuje z kilkunastu kierunków studiów! komentarze opinie

  • Paulina - niezalogowany 2017-09-24 17:04:27

    Komparatystyka literacko-kulturowa została otwarta, już dawno złożyłam papiery, więc nie wiem skąd takie informacje.

  • Gab - niezalogowany 2017-09-24 17:22:27

    Nie ma rozróżnienia na I stopień i II.

  • ArkTop - niezalogowany 2017-09-27 10:25:42

    nie ma nic o bibliologii? A kandydatów potraktowano jak śmieci... przyjeli na kierunek po czym po zakończonej rekrutacji mówią, że nie utworzą kierunku? To jest poważne? Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca na Uniwersytecie!

Dodajesz jako: Zaloguj się