Uczelnia ojca Rydzyka oraz CVC Polska nawiązali współpracę. Na czym będzie polegać?

Szkoły i licea, Uczelnia Rydzyka Polska nawiązali współpracę będzie polegać - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 18/01/2019 14:23

W piątek (18 stycznia) w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prezes funduszu CVC Polska (należy do niego sieć sklepów "Żabka" oraz spółka PKP Energetyka), Krzysztof Krawczyk oraz rektor WSKSiM o. Zdzisław Klafka podpisali list intencyjny o współpracy pomiędzy uczelnią a CVC.

Dziś (18 stycznia) w Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, czyli uczelni o. Tadeusza Rydzyka, odbywa się konferencja "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko – amerykański – Cyberbezpieczeństwo". Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali założyciel WSKSiM Tadeusz Rydzyk oraz Krzysztof Krawczyk prezes CVC Polska. CVC to właściciel między innymi sieci sklepów "Żabka". Po przemówieniach doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy pomiędzy uczelnią a CVC.

– Dziękuję, że wszyscy prowadzący tę uczelnię są gotowi na taką współpracę. Dziękujemy bardzo prezesowi CVC. Wszyscy się uczymy, żebyśmy jak najlepiej służyli jeden drugiemu – i światu, i narodowi - mówił podczas konferencji, którą można śledzić na antenie TV Trwam, o. Tadeusz Rydzyk.

 

Państwowa Agencja Prasowa dowiedziała się, że list przewiduje między innymi realizację wspólnych działań na rzecz podniesienia jakości kształcenia. - Możemy sobie zadawać pytanie, o to, co robi tak duża instytucja finansowa na uczelni wyższej i skąd taki temat. Podstawą naszej działalności jest kupowanie biznesów i robienie z nich jeszcze lepszych biznesów. Angażując się w tak istotne spółki jak PKP Energetyka zaciąga się dużą odpowiedzialność społeczną - cytuje Krawczyka Państwowa Agencja Prasowa.

Podczas piątkowej konferencji w Auli WSKSiM przemawiali lub będą jeszcze przemawiać między innymi tajemniczy ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z Microsfotu, minister energii Krzysztof Tchórzewski, wykładowca WSKSiM dr Jan Wiśniewski, prof. Mieczysław Ryba czy Antoni Macierewicz.

- Dziękujemy za każde dobro. Wiem, że jest potrzebne bezpieczeństwo. Nie znam się na tym temacie, a mogę tylko słuchać naszych zacnych prelegentów - stwierdził o. Rydzyk.

(Filip Sobczak)

screen - TV Trwam

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, rydzyk, żabka, cvc, list intencyjny - komentarze opinie

 • Marlenaa - niezalogowany 2019-01-19 08:25:34

  a niech sobie współpracują po co sie tym tak interesować

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-01-19 09:45:45

  Krytykowanie tego to kolejny przykład antynastawienia bez względu na wszystko. Jak o. Rydzyk współpracuje z państwowymi instytucjami to źle, jak z prywatnymi biznesmenami to też źle, jak w radiu mówi o polityce to źle, jak w radiu mówi o wartościach rodzinnych to też źle. Wszystko źle. To przykład antynastawienia na tego człowieka. Niezależnie co by zrobił to dla krytykujących będzie źle.

 • SZWEDEROWO - niezalogowany 2019-01-19 14:53:23

  Jakoś nie przeszkadza widać ojcu dyrektorowi że Żabka jest otwarta w niedzielę. Gdzie Bóg? Gdzie rodzina?

 • SZWEDEROWO - niezalogowany 2019-01-19 14:53:52

  Jakoś nie przeszkadza widać ojcu dyrektorowi że Żabka jest otwarta w niedzielę. Gdzie Bóg? Gdzie rodzina?

 • KinLes - niezalogowany 2019-01-21 12:24:18

  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej to przede wszystkim wysoki poziom. Teraz będzie jeszcze lepiej. Fantastycznie, że o. Rydzyk potrafi tworzyć tak cudowne dziełą

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama