17°C bezchmurnie

U sołtysa zapłacisz kartą. Gmina Chełmża wprowadza terminale

Ciekawostki, sołtysa zapłacisz kartą Gmina Chełmża wprowadza terminale - zdjęcie, fotografia

Gmina Chełmża unowocześnia kasy sołtysów oraz urzędu.

Mieszkańcy już mogą płacić kartą w kasie urzędu gminy, lecz niebawem taka możliwość pojawi się także u sołtysów. Już najbliższą ratę podatku będzie można uregulować bezgotówkowo.

Terminale trafią do sołtysów w ramach rządowego programu “Od papierowej do cyfrowej Polski”, w którym gmina Chełmża uczestniczy od 2017 roku. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Cyfryzacji we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

Ministerstwo Rozwoju i Cyfryzacji postawiło na modernizację systemu płatności ze względu na to, że “nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Ich wykorzystanie w sektorze publicznym i obrocie gospodarczym jest papierkiem lakmusowym poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego państw”.

W ramach programu funkcjonuje trzynaście strumieni prac. Pojawienie się terminali płatniczych zalicza się do Strumienia Zwiększenia Obrotu Bezgotówkowego, który na przyczynić się do podniesienia standardów płatności oraz poszerzenia  zakresu wypłat świadczeń w formie bezgotówkowe. Największą korzyścią ma być ograniczenie szarej strefy i wzrost dochodów budżetowych.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ


u sołtysa zapłacisz kartą. gmina chełmża wprowadza terminale - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się