5°C zamglenie

Twórcy kultury i sztuki spotkają się w Zelgnie

Powiat toruński, Twórcy kultury sztuki spotkają Zelgnie - zdjęcie, fotografia

Zbliżają się X Majowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego. Tym razem odbędą się w gminie Chełmża.

Tegoroczne Spotkania Twórców Kultury i Sztuki odbędą się 20 maja w Centrum Kultury i Tradycji w Zelgnie. Będzie to wyśmienita okazja do przyjrzenia się sposobom kultywowania tradycji naszego regionu oraz integracji środowiska twórców kultury i sztuki.

W czasie Spotkań nie zabraknie oczywiście licznych występów zaproszonych gości, a dodatkową atrakcją będzie impreza towarzysząca, czyli IV  Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu  gminy Chełmża. Wszyscy występujący będą mogli skorzystać z zaplecza technicznego. Będzie także czekał na nich gorący posiłek.

Z kolei widzowie będą mieli znakomitą okazję do zapoznania się z twórczością artystów działających na terenie powiatu toruńskiego. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnej muzyki w wykonaniu licznych zespołów, które pojawią się na scenie. Będzie to szansa na przypomnienie sobie tradycyjnych melodii i śpiewania razem z wykonawcami. Na  rozstawionych wokół kramach wystawią swoje prace malarze, rzeźbiarze oraz rękodzielnicy. Narzekać nie będą mogli także fani tradycyjnej kuchni, na których będą czekały stoiska z przysmakami.

Każdy twórca i artysta, który chce zaprezentować efekty swojej działalności w czasie X Majowych Spotkań, są proszeni o przygotowanie eksponatów oraz o przesłanie treści piosenek,  pieśni, poezji w załączeniu do karty zgłoszeniowej na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych,  ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń lub mailem na adres [email protected]. Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 10 maja 2018 roku.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Twórcy kultury i sztuki spotkają się w Zelgnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się