Twoja przyszłość w branży informatycznej

Szkoły i licea, Twoja przyszłość branży informatycznej - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 17/04/2019 07:36

Tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych powinni szukać dla siebie zawodów z branż, które w przyszłości będą odporne na redukcję zatrudnienia. Jednym z nich jest technik informatyk. Według serwisu Money US News inżynieria komputerowa to branża przyszłości, czyli taka, której nie grozi cięcie kosztów czy zastąpienie człowieka maszyną.

Przyszłych techników informatyków kształci Toruńskie Technikum Informatyczne przy Szosie Chełmińskiej 70. Na korzyść szkoły przemawia, że jako technikum gwarantuje zdobycie zawodu, nie zamykając drogi dalszego kształcenia na studiach. Uczniowie przystępują bowiem do egzaminów zawodowych i matury. Rozporządzenie MEN w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego stwarza również możliwość, po uzyskaniu dyplomu technika informatyka, błyskawicznego zdobycia innego zawodu - technika programisty. Wystarczy uzupełnić wiedzę z zakresu kwalifikacji dotyczącej projektowania, programowania i testowania aplikacji i gotowe. Toruńskie Technikum Informatyczne chce umożliwić to swoim pełnoletnim uczniom już w trakcie cyklu kształcenia, organizując dla nich kwalifikacyjny kurs zawodowy w systemie zaocznym. Misją szkoły jest wyposażenie absolwenta w umiejętności praktyczne i wiedzę, które zapewnią mu w przyszłości intratny zawód.

Priorytety placówki to nowocześnie wyposażone pracownie, najnowsze oprogramowanie, kadra profesjonalistów i pasjonatów zawodu oraz współpraca z wiodącymi firmami IT, w których uczniowie odbywają praktyki. Usługi z zakresu nowych technologii informatycznych to realna przyszłość rynku pracy. - Specjalistów w tym sektorze ciągle brakuje. Jednym z podstawowych warunków wykształcenia młodego człowieka na efektywnego pracownika jest podążanie w procesie kształcenia za postępem, dlatego staramy się być na bieżąco. Uczniowie rozpoczynający naukę od 1 września 2019 roku opuszczą szkołę z dodatkowym certyfikatem przydatnych kompetencji rynkowych - uprawnieniami energetycznymi do 1 kV w zakresie eksploatacji czy RED HAT z zakresu administracji usługami sieciowymi i bezpieczeństwem - mówi dyrektor Aleksandra Tuchorska.

Liczne rekomendacje, polecenia i wynik ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez zespół wizytatorów z Kuratorium Oświaty w ubiegłych latach oraz udział w wielu projektach i konkursach, najlepiej świadczą o jakości kształcenia w Toruńskim Technikum Informatycznym. Na terenie szkoły działa Akademia Cisco, świadcząca usługi edukacyjne w oparciu o autoryzowane standardy Cisco Systems. Uczniowie mają możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatów Cisco Networking Academy w trakcie nauki. Ponadto każdy uczeń otrzymuje bezpłatny dostęp do aktualnego oprogramowania Microsoft w ramach projektu DreamSpark. Dzięki szybkiej sieci Internet w technologii światłowodowej, w całej szkole można korzystać z szybkiego WiFi.

- Wszystkich absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych zainteresowanych nauką w Toruńskim Technikum Informatycznym zapraszamy na stronę www.tti.ced.edu.pl oraz do osobistej wizyty w placówce (szkoła nie uczestniczy w naborze elektronicznym). Drzwi otwarte są w godzinach pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00. Każdy uczeń - sam, z rodzicami, opiekunami czy przyjaciółmi zostanie miło przyjęty i oprowadzony po szkole w dogodnym dla niego terminie - tłumaczą władze placówki.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Twoja przyszłość w branży informatycznej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama