Trwa rozbudowa Szosy Chełmińskiej. Kiedy koniec prac? [FOTO]

Drogi, rozbudowa Szosy Chełmińskiej Kiedy koniec [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 14/04/2018 11:25

Na portalu Oto Toruń sprawdzamy postępy prac na Szosie Chełmińskiej.

Trwa rozbudowa Szosy Chełmińskiej. To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie w Toruniu. Prace powoli dobiegają końca. Według przyjętego harmonogramu prac, roboty potrwają do końca maja. 

fot. Adam Zakrzewski

Aktualnie budowana jest kanalizacja deszczowa, przebudowywana jest sieć wodociągowa, ustawiane są krawężniki i trwa montaż sygnalizacji świetlnej. 

- Prace na Szosie Chełmińskiej są realizowane na kilku frontach - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Na wysokości nowej siedziby piekarni przebudowywana jest sieć wodociągowa i trwa budowa kanalizacji deszczowej. W tym miejscu rozpoczęło się korytowanie pod brakujący fragment nowej jezdni. 

Z kolei na starej jezdni Szosy Chełmińskiej między Długą a Żwirki i Wigury wzmocniono podłoże gruntowe pod nową nawierzchnię i ustawiono krawężniki. 

fot. Adam Zakrzewski

Poza tym rozpoczęła się budowa nowej zatoki autobusowej i chodników.

- Na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Długą pracują gazownicy, którzy budują w tym miejscu gazociąg - dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko. - Przy przejściach dla pieszych montowane są sygnalizacje świetlne dla ruchu kołowego i pieszego.

Jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu tych ulic, w miejscu, gdzie docelowo będzie wybudowana linia tramwajowa, rozpocznie się budowa wodociągu.

W dalszej kolejności wodociąg będzie budowany wzdłuż ulicy Długiej. Pod koniec kwietnia wykonawca planuje wykonać roboty bitumiczne  w rejonie nowej siedziby piekarni oraz na skrzyżowaniu Szosa Chełmińska - Długa oraz na samej ul. Długiej.   

Prace pochłoną w sumie ponad 16 mln zł.

fot. Adam Zakrzewski

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

szosa chełmińska, przebudowa, mzd, toruń - komentarze opinie

 • gość 2018-04-14 18:48:26

  Rzeczywiście jest to bardzo logicznie robione, na Chełmińskiej do Długiej wyleją asfalt by za rok go zerwać, bo tramwaj tam będzie jeździł. Brawo za dobrą inwestycję. :)

 • gość 2018-04-14 22:22:30

  Tak się pracuje tylko w Polsce......:)

 • ja - niezalogowany 2018-04-16 19:51:28

  Przestancie pierdo lic glupoty. Tam sie ku r wa nic ni dzieje. Paru ludkow sie kreci i tyle. Przejezdzam tamtedy kilkanascie razy dziennie wiec widze. Stop oklamywaniu ludzi!!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-23 00:43:16

  Jakby prace trwaly byloby widac postepy... Tymczasem niespecjalnie widac zeby cos sie posuwalo do przodu! To jest zenada ze to wszystko trwa tak dlugo, ale najgorsze ze przy takiej inwestycji widac czasami raptem tylko kilku panow ktorzy cos tam probuja zadzialac....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama