9°C bezchmurnie

Trwa rozbudowa Szosy Chełmińskiej. Kiedy koniec prac? [FOTO]

Na portalu Oto Toruń sprawdzamy postępy prac na Szosie Chełmińskiej.

Trwa rozbudowa Szosy Chełmińskiej. To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie w Toruniu. Prace powoli dobiegają końca. Według przyjętego harmonogramu prac, roboty potrwają do końca maja. 

fot. Adam Zakrzewski

Aktualnie budowana jest kanalizacja deszczowa, przebudowywana jest sieć wodociągowa, ustawiane są krawężniki i trwa montaż sygnalizacji świetlnej. 

- Prace na Szosie Chełmińskiej są realizowane na kilku frontach - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Na wysokości nowej siedziby piekarni przebudowywana jest sieć wodociągowa i trwa budowa kanalizacji deszczowej. W tym miejscu rozpoczęło się korytowanie pod brakujący fragment nowej jezdni. 

Z kolei na starej jezdni Szosy Chełmińskiej między Długą a Żwirki i Wigury wzmocniono podłoże gruntowe pod nową nawierzchnię i ustawiono krawężniki. 

fot. Adam Zakrzewski

Poza tym rozpoczęła się budowa nowej zatoki autobusowej i chodników.

- Na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Długą pracują gazownicy, którzy budują w tym miejscu gazociąg - dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko. - Przy przejściach dla pieszych montowane są sygnalizacje świetlne dla ruchu kołowego i pieszego.

Jak zapowiadają drogowcy, w przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu tych ulic, w miejscu, gdzie docelowo będzie wybudowana linia tramwajowa, rozpocznie się budowa wodociągu.

W dalszej kolejności wodociąg będzie budowany wzdłuż ulicy Długiej. Pod koniec kwietnia wykonawca planuje wykonać roboty bitumiczne  w rejonie nowej siedziby piekarni oraz na skrzyżowaniu Szosa Chełmińska - Długa oraz na samej ul. Długiej.   

Prace pochłoną w sumie ponad 16 mln zł.

fot. Adam Zakrzewski

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


szosa chełmińska, przebudowa, mzd, toruń - komentarze opinie

  • gość 2018-04-14 18:48:26

    Rzeczywiście jest to bardzo logicznie robione, na Chełmińskiej do Długiej wyleją asfalt by za rok go zerwać, bo tramwaj tam będzie jeździł. Brawo za dobrą inwestycję. :)

  • gość 2018-04-14 22:22:30

    Tak się pracuje tylko w Polsce......:)

  • ja - niezalogowany 2018-04-16 19:51:28

    Przestancie pierdo lic glupoty. Tam sie ku r wa nic ni dzieje. Paru ludkow sie kreci i tyle. Przejezdzam tamtedy kilkanascie razy dziennie wiec widze. Stop oklamywaniu ludzi!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl