12°C bezchmurnie

Tragedia na jeziorze w regionie! Nie żyje mężczyzna, pod którym załamał się lód

Straż pożarna, Tragedia jeziorze regionie! żyje mężczyzna którym załamał - zdjęcie, fotografia

Niestety, nie udało się uratować mężczyzny, pod którym załamał się lód w Zalesiu Królewskim.

W niedzielę około 16:00 w Zalesiu Królewskim 56-letni mężczyzna próbował przejechać na rowerze przez zamarznięte jezioro. Niestety nie był to najlepszy pomysł. Pod rowerzystą załamał się lód. Na pomoc ruszyły aż trzy osoby.

- Całą sytuację zobaczył między innymi mężczyzna na brzegu - wziął drabinę, ruszył na pomoc i także załamał się pod nim lód. Potem zobaczyła to kobieta - wzięła drabinę i sytuacja znów była taka sama. Pod czwartą osobą - również mężczyzną, który ruszył na pomoc bez niczego - lód także się załamał - mówi kpt. Arkadiusz Piętak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Na miejscu od razu pojawiła się specjalna grupa strażaków z Bydogszczy oraz jednostka ratownicza-gaśniczo ze Świecia i cztery jednostki ochotniczej straży pożarnej. Jedna z osób zdołała wydostać się z wody samodzielnie, a kolejne dwie wyciągnęli strażacy.

Z jeziora udało się wyciągnąć także mężczyznę, który przejeżdżał rowerem przez jezioro. Niestety, po trwającej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził zgon 56-latka. Życiu pozostałych osób nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Uwaga! Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na lód szczególnie w czasie okresu roztopów.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 

Tragedia na jeziorze w regionie! Nie żyje mężczyzna, pod którym załamał się lód komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się