6°C bezchmurnie

Toruńskie tajniaki z nowymi samochodami [FOTO]

Już niedługo na toruńskie ulice wyjadą nowe nieoznakowane samochody. 'Tajniaki" będą przemieszczać się samochodami marki BMW.

Do tej pory "tajniaków" mogliśmy zobaczyć między innymi w Oplach czy Volkswagenach. Niedawno został rozstrzygnięty przetarg na nowe nieoznakowane samochody dla mundurowych. Konkurs wygrała marka BMW, która dostarczy dla policjantów w całym kraju Sedany z serii 3. 

Zdaniem ekspertów, nowe auta dla "tajniaków" to dobra inwestycja. BMW Sedan serii 3 posiada automatyczną skrzynię biegów, ma napęd na cztery koła, rozpędza się do setki w sześć sekund, a jego maksymalna prędkość to 250 km/h. Ponadto posiada 250-konny silnik, który ma pojemność dwóch litrów. Na pokładzie każdego samochodu zainstalowany będzie wideorejestrator.

Policjanci zapowiadają, że na drogi w naszym województwie już w tym tygodniu wyjedzie osiem nieoznakowanych samochodów. Funkcjonariusze chwalą się, że "tajniacy" będą mierzyć prędkość nowoczesnym sprzętem - Videorapid 2a, który nie jest czuły na światła reflektorów innych samochodów i nie przestaje mierzyć prędkości.

W całym kraju już niedługo będzie jeździć 140 nowych nieoznakowanych aut. Ich wartość marka wyceniła na 27 milionów złotych.

(FS)

(fot. bmw.pl)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Toruńskie tajniaki z nowymi samochodami [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-01-09 19:45:50

    laski będą sikały na ich widok... :D

Dodajesz jako: Zaloguj się