8°C bezchmurnie

Toruńskie firmy na prestiżowej liście Forbesa!

Biznes, Toruńskie firmy prestiżowej liście Forbesa! - zdjęcie, fotografia

Miesięcznik Forbes po raz drugi stworzył ranking 100 Największych Firm Prywatnych w Polsce. Jakie przedsiębiorstwa z naszego miasta znalazły się w tym gronie?

Numerem jeden w Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim wśród prywatnych firm są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. To spółka pracownicza, którą zarządza Jarosław Józefowicz. Na liście TOP 100 uplasowała się na 10. miejscu. Jeszcze jedna liczba robi duże wrażenie, chodzi o szacunkową wartość tego przedsiębiorstwa, czyli 5 685 mln.

Czytaj też: Roman Karkosik przymierza się do kolejnej inwestycji w Toruniu!

Grupa TZMO to czołowy europejski producent i dostawca produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych na rynek światowy. Jak czytamy na stronie firmy, produkty Grupy TZMO stanowią pierwszy wybór dla rzeszy polskich klientów, stale rośnie również liczba wiernych nabywców naszych wyrobów na światowych rynkach.

lista TOP 25, forbes.pl

Nieznacznie niżej, bo na 14. miejscu w ogólnopolskim zestawieniu największych prywatnych firm jest Boryszew, którego większościowym udziałowcem jest miliarder spod Torunia, czyli Roman Karkosik. Jeden z oddziałów przedsiębiorstwa działa w Toruniu.

Czytaj też: Będzie praca dla 300 osób! Trwa budowa dużego centrum logistyczno-magazynowego

36. miejsce zarezerwowane jest dla Grupy Neuca, głównymi udziałowcami są Kazimierz i Wiesława Herba. Na liście znajduje się jeszcze jedna duża firma z Torunia, to Apator - nr 54. (Mariusz Lewicki, Tadeusz Sosgórnik, Danuta Guzowska, Zbigniew Jaworski).

Na samym szczycie rankingu Forbesa są Cyfrowy Polsat, LPP i CCC.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


forbes, największe polskie firmy, tzmo, toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się