Toruński meteorolog ujawnił prognozę pogody na zimę. Zaskoczeni?

Pogoda, Toruński meteorolog ujawnił prognozę pogody zimę Zaskoczeni - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 21/10/2019 13:00

– Solidna zima zapanuje zwłaszcza w styczniu i lutym we wschodniej Europie i te fale mrozu czasami zawitają do Polski, ale w łagodniejszej formie – ujawnia toruński meteorolog Rafał Maszewski.

Kalendarzowa zima rozpocznie się dopiero za dwa miesiące, ale już teraz synoptycy zastanawiają się, jaka będzie ta pora roku. Wśród nich jest także toruński meteorolog Rafał Maszewski. Spec od pogody udostępnił w mediach społecznościowych mapkę przygotowaną przez AccuWeather. Zaznaczył jednak, że należy ją traktować bardziej jako ciekawostkę niż wyrocznię zimowej pogody.

– Solidna zima zapanuje zwłaszcza w styczniu i lutym we wschodniej Europie i te fale mrozu czasami zawitają do Polski, ale w łagodniejszej formie. Powinno częściej padać co jest dobrą informacją ze względu na ograniczone zasoby wodne - sporo opadów pojawi się od Hiszpanii, po Polskę. Głębokie niże z ulewami i bardzo silnym wiatrem zaatakują zwłaszcza zachód i częściowo północ Europy – zapowiada Rafał Maszewski.

Jeśli jednak przewidywania synoptyków z AccuWeather się sprawdzą, to pierwszy miesiąc zimy ma minąć pod znakiem jesiennej aury. Mają utrzymać się - jak na tę porę roku - wysokie temperatury. Oczywiście inaczej będzie na wschodzie, tam już w trakcie pierwszych tygodni zimy należy spodziewać się solidnego śniegu i mrozu. Ale torunianie powinni raczej spoglądać na prognozy dla zachodniej części kraju.

Tymczasem w tym tygodniu mamy bardzo sympatyczną jesień. Przez najbliższe dni powinna utrzymać się ciepła i sucha pogoda. Termometry będą wskazywać ok. 15-20 st. C. Zimniej ma się zrobić dopiero w przyszłym miesiącu. 

(Redakcja)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, prognoza na zimę, zima w toruniu, maszewski - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama