Toruńska spółdzielnia mieszkaniowa kupiła działkę od miasta za ponad trzy mln zł! [FOTO]

Biznes, Toruńska spółdzielnia mieszkaniowa kupiła działkę miasta ponad [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Arkadiusz Kobyliński 16/07/2019 11:21

Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa kupiła działkę przy Szosie Bydgoskiej. Zapłaciła za nią 3 321 000 złotych. W przyszłym roku ma rozpocząć planowanie zagospodarowania terenu. 

Działka przy Szosie Bydgoskiej 7 to teren niezwykle atrakcyjny dla inwestorów. Ustalono, że może on zostać przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, a jego cena wywoławcza wynosiła 2 100 000 złotych. Jednak podczas licytacji, która odbyła się 16 lipca Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa przebiła tę kwotę aż o 1 221 000 zł. Dzięki temu w przyszłym roku może rozpocząć planowanie zagospodarowania tego terenu. 

Położenie nabytej przez MSM nieruchomości jest jej niewątpliwym atutem. Teren ma powierzchnię 2863 m², znajduje się w sąsiedztwie parku miejskiego oraz blisko obiektów usługowo-handlowych i rozbudowującego się Pasażu Zieleniec. Od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dzieli ją zaledwie 1,5 km. 

W obrębie nieruchomości stoi objęty ochroną konserwatorską budynek o powierzchni 69m², jednak plan dopuszcza zmianę jego użytkowania. Do działki wyposażonej w sieci: wodociągową, energetyczną i gazową można dojechać ul. Szosa Bydgoska. W zasięgu są też sieć telekomunikacyjna i kanalizacja sanitarna.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


 

msm, centrum wsparcia biznesu, szosa bydgoska, pasaż zieleniec, umk - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama