Zdrowie, Toruńska firma zarobi medycznej marihuanie - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 13/03/2019 12:37

Firma „Neuca” z Torunia będzie jednym z pierwszych dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce. 

Przypomnijmy, że nowelizację ustawy, zwanej popularnie ustawą o medycznej marihuanie, Sejm przyjął w 2017 roku. Projekt wniósł Piotr „Liroy” Marzec, który wówczas był posłem Kukiz’15. - Chciałem podziękować też prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za to, że wysłuchał nas i podjął decyzję o tym, żeby jego klub głosował “za”. Dziękujemy panu za to – mówił Liroy.

Nowe prawo weszło w życie, a do naszego kraju trafiają kolejne kilogramy leczniczego suszu. Zgodnie z deklaracjami producenta, dla pacjentów dostępne jest obecnie 15 kg. suszu zawierającego około 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Okazuje się, że medyczna marihuana z nowej partii trafiła także do naszego miasta. Toruńska firma „Neuca” pochwaliła się w mediach społecznościowych, że będzie jednym z pierwszych dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce. - Tym samym rozpoczynamy dystrybucję oczekiwanego przez wielu pacjentów produktu - pisze „Neuca”.

- Będziemy starali się dostarczyć lek do jak największej liczby klientów i tym samym zwiększyć dostępność dla potrzebujących pacjentów. Liczymy, że wielkość dostaw do Polski będzie sukcesywnie rosnąć. Marihuana lecznicza będzie sprzedawana w NEUCA w opakowaniach po 5g i 10g - dodaje toruńska firma.

Medycy tłumaczą, że medyczna marihuana jest lekiem przeciwwymiotnym, poprawia apetyt oraz zmniejsza napięcie mięśniowe. Receptę na ten preparat może wystawić każdy lekarz. Na razie gram kosztuje około 65 złotych, ale gdy ruszy fabryka w Danii, ceny mają spaść.

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, biznes w toruniu, neuca, - komentarze opinie

  • gość 2019-03-13 19:25:51

    ale jaja ;)

  • gość maciej - niezalogowany 2019-03-15 12:27:02

    na chorych i slabych sie najlepiej zarabia :( 65 zl

  • gość 2019-08-01 13:54:21

    Puki nie będzie działać przeciw bólowo i przeciw zapalnie to nic niewarta.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama