Toruńska firma otrzymała prestiżową nagrodę w Stanach Zjednoczonych [FOTO]

Biznes, Toruńska firma otrzymała prestiżową nagrodę Stanach Zjednoczonych [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 20/10/2019 10:30

Toruńska Neuca jako pierwsza w historii naszego kraju zdobyła prestiżową nagrodę PMI Project Excellence Award 2019. To efekt uruchomienia Centrum Dystrybucyjnego Grupy w Toruniu. 

Neuca od lat jest jedną z biznesowych wizytówek naszego miasta. Efektowne realizacje wielkich projektów pozwalają firmie na rozwój, podnoszenie efektywności i skuteczniejszą rywalizację z konkurencją.  Toruńskie Centrum Dystrybucyjne Grupy NEUCA, dzięki wyposażeniu magazynu w najnowocześniejsze technologie, jest w stanie zrealizować zamówienie do aptek, z tego magazynu, w wielu przypadkach nawet w 2 godziny – tłumaczy Grzegorz Lizińczyk Dyrektor Departamentu Centralnego Logistyki w NEUCA. 

Centrum Dystrybucyjne zostało oddane do użytku pod koniec 2018 roku. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w branży, mieszczący się na terenie byłej jednostki wojskowej (JAR) przy ul. Fortecznej 35-37. – Automatyzacja pozwala pakować zamówienia dla aptek z prędkością 9 opakowań na 1 sekundę, a każdego dnia magazyn wysyła do aptek ponad 350 000 opakowań – podkreśla Grzegorz Lizińczyk. W sąsiedztwie powstaje również nowy biurowiec firmy. Jego otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Ta inwestycja ma na celu przede wszystkim przeniesienie do jednej lokalizacji wszystkich pracowników biurowych.

Z leków dostarczanych przez toruńską firmę korzystają apteki w całym kraju. W naszym mieście znajduje się jej centrala. Dzięki automatyzacji procesu magazynowania i dystrybucji produktów poprawiła się skuteczność realizacji zamówień. Optymalizacja zmniejszyła też liczbę zwrotów i reklamacji. Wzrosła za to satysfakcja klientów. Duża w tym również zasługa pracowników kontrolujących przebieg całego procesu.

Projekt Managment Institute przyznaje nagrody za najwyższe standardy praktyk menedżerskich, pomysły poprawiające wydajność organizacji czy mające pozytywny wpływ na społeczeństwo. Od 1974 roku tego typu działania są nagradzane specjalną nagrodą. Ma ona przede wszystkim podkreślać doskonałe zarządzenia realizacją projektu. Właśnie dlatego toruńska firma została uhonorowana tym prestiżowym wyróżnieniem. – Największym wyzwaniem w projekcie była koordynacja wielu równoległych zadań. Jego realizacja wymagała połączenia procesów budowlanych, logistycznych i regulacyjnych – podają organizatorzy w uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody dla grupy Neuca. W tym roku listę wyróżnionych projektów ogłoszono w Filadelfii. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Wojtek Szabelski/UMT, Andrzej Goiński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

neuca, toruń, nagroda, pmi, centrum wsparcia biznesu, jar, dystrybucja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama