Toruńscy policjanci z wizytą w Lubiczu [FOTO]

Szkoły i licea, Toruńscy policjanci wizytą Lubiczu [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 20/07/2018 10:30

Policjanci z toruńskiej komendy odwiedzili dzieci z półkolonii organizowanych przez Koło Gminne w Lubiczu.

Wczoraj (19.07) policjanci z toruńskiej komendy na zaproszenie Koła Gminnego w Lubiczu, które zorganizowało półkolonie ,,Kolory lata 2018” spotkali się z dziećmi, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby i dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas wakacji. Wielką atrakcją okazał się pokaz tresury policyjnych psów.

Funkcjonariusze przypomnieli zasady obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów letnich, spędzania wolnego czasu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.W spotkaniu udział brali również funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, którzy przeprowadzili pokaz tresury psów, co okazało się ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Funkcjonariusze udzielili cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego oraz prawidłowego umundurowania służbowego. Dzieci wykazały duże zainteresowanie poruszanymi tematami, a odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się dużą znajomością w zakresie bezpieczeństwa. Na koniec dzieci dostały tematyczne kolorowanki, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe dzięki, którym będą widoczne i bezpieczne.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

gmina lubicz, policja, lubicz - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama