Torunianka znalazła w swoim mieszkaniu... węża z Ameryki Północnej

Straż Miejska, Torunianka znalazła swoim mieszkaniu węża Ameryki Północnej - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 12/06/2019 09:32

Chwilę grozy przeżyła torunianka, która w swoim mieszkaniu przy ul. Reja zauważyła węża zbożowego. Ten gad nie występuję w naszym kraju na wolności. Na szczęście w porę interweniował Eko-patrol straży miejskiej.

To musiała być niezwykle stresująca sytuacja. Mieszkanka naszego miasta w swoim własnym domu przy ul. Reja stanęła oko w oko z wężem zbożowym. Kobieta zachowała jednak spokój i poprosiła o pomoc odpowiednie służby. Na miejsce przybyła specjalna jednostka straży miejskiej, czyli Eko-patrol.

Już w mieszkaniu okazało się, że gad nie jest groźny dla ludzi, aczkolwiek zgłaszająca zapewne nie była tego świadoma. Jak informują nas municypalni, wąż zbożowy nie występuje w naszym kraju. To gad powszechnie hodowany w warunkach domowych przez początkujących terrarystów. Odżywia się głównie gryzoniami i małymi jaszczurkami. Gad nie jest objęty ochroną gatunkową przepisami Unii Europejskiej. Występuje najczęściej na polach uprawnych, zadrzewieniach i nieużytkach środkowej i południowo-wschodniej części Ameryki Północnej.

Skierowani na miejsce zgłoszenia strażnicy z Eko-patrolu odłowili węża przy pomocy specjalnego chwytaka. Nie wiadomo, dlaczego gad znalazł się w mieszkaniu kobiety.

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, wąż, reja, straż miejska - komentarze opinie

  • gość 2019-07-31 21:24:23

    sąsiad z II pietra lubi weze i ma ich więcej w mieszkaniu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama