9°C pochmurno z przejaśnieniami

Zakończył się Panatta World Cup 2018 w kulturystyce. Gwiazdą tych zawodów był torunianin Radosław Smyk.

Od 1 do 3 czerwca we włoskim Rimmini odbywała się nowa impreza w kalendarzu IFBB: Panatta World Cup, czyli Puchar Świata sponsorowany przez znanego producenta sprzętu treningowego – włoską firmę Panatta.

Impreza była naszpikowana gwiazdami. W Riminii pojawił się między innymi mistrz Europy Krzysztof Skryplonek oraz wicemistrz Europy Piotr Majchrowicz. Ale to torunianin Radosław Smyk okazał się największą gwiazdą włoskiego turnieju.

30-latek zdobył aż dwa złote medale w kategoriach: Classic Bodybuilding 175 cm oraz OVERALL.

- Na Panatta World Cup wygrałem wszystko, co było możliwe. Dziękuję mojej rodzinie oraz trenerowi Arkadiuszowi Szyderkiemu za wiarę we mnie i za to, jakiego zrobił ze mnie zawodnika - napisał w mediach społecznościowych Smyk.

Radosław Smyk to najpopularniejszy toruński kulturysta. Jest między innymi byłym wicemistrzem Europy oraz Polski. Ukończył Administrację na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Na co dzień pracuje w siłowni Champion Gym&Fitness przy ulicy Bema.

Nasz wywiad z Radosławem Smykiem możecie przeczytać TUTAJ.

(Filip Sobczak)

(fot. IFBB Official)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Torunianin zdobył dwa złote medale podczas Pucharu Świata w kulturystyce! [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się