Torunianin wśród 25 najzdolniejszych maturzystów w Polsce [FOTO]

Szkoły i licea, Torunianin wśród najzdolniejszych maturzystów Polsce [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 25/09/2019 07:36

Wśród 25 najzdolniejszych maturzystów w kraju znalazł się Grzegorz Procyk z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Wraz z rodzicami i dyrektorami placówek tegoroczni „najlepsi z najlepszych” odwiedzili w tym tygodniu marszałka Piotra Całbeckiego.

– W Kujawsko-Pomorskiem mamy najliczniejszą grupę uczniów z najlepszymi wynikami na egzaminie maturalnym w skali całego kraju. Niezmiernie cieszy fakt, że wielu zdolnych, młodych ludzi to nasi stypendyści. Gratuluję osiągnięć i życzę dalszych sukcesów – mówi marszałek Piotr Całbecki

Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna co roku wybierają maturzystów z najlepszymi wynikami w kraju. Celem projektu „Matura na sto procent” jest także propagowanie wśród ludzi młodych chęci do samorozwoju i poszerzania zasobu wiedzy. Finalistami wybranymi przez kapitułę projektu są uczniowie, którzy z każdego przedmiotu maturalnego uzyskali wynik co najmniej 90 procent.

W tym roku maturę w Polsce zadawało blisko 250 tysięcy uczniów. W tegorocznej, szóstej już, edycji projektu spośród zdających egzaminy maturalne wyłoniono 67 najlepszych. Z tej grupy kapituła projektu wybrała 25 laureatów. Wśród nich znaleźli się maturzyści z województwa kujawsko-pomorskiego – sześcioro finalistów, w tym czworo laureatów.

Laureaci:

  • Przemysław Kubiak z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • Antonina Łyczkowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu,
  • Grzegorz Procyk z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu (dawna nazwa: Liceum Akademickie Zespołu Szkół UMK w Toruniu),
  • Jakub Jędrzejczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Wśród finalistów tegorocznej edycji znaleźli się:

  • Zofia Zarzyka z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy,
  • Jakub Kompanowski z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.

Uczniowie z kujawsko-pomorskich szkół wyróżnieni w projekcie spotkali się dziś (24 września) z marszałkiem Piotrem Całbeckim, który pogratulował im sukcesów i w nagrodę za osiągnięcia wręczył upominki. W spotkaniu uczestniczył także prezes Fundacji „Zawsze Warto” Marek Wasiak. Wśród zaproszonych gości byli również rodzice maturzystów i dyrektorzy szkół, do których uczęszczali uczniowie.

Maturzyści, którzy zostali finalistami projektu to wieloletni stypendyści marszałkowskich programów edukacyjnych. Antonina Łyczkowska, Grzegorz Procyk, Jakub Jędrzejczak i Jakub Kompanowski to stypendyści programu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Jakub Kompanowski to także ubiegłoroczny stypendysta programu „Humaniści na start!”.

Jest jeszcze szansa na marszałkowskie stypendia dla zdolnych. Do 30 września trwa nabór wniosków o wsparcie na rok szkolny 2019/2020. Na stypendia mogą liczyć 2 tysiące uczniów z kujawsko-pomorskich szkół. Wysokość wsparcia to nawet 500 zł miesięcznie. To kwota przeznaczona cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera lub udział w dodatkowych zajęciach. 

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Torunianin wśród 25 najzdolniejszych maturzystów w Polsce [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama