Torunianie poznają nieznane smaki z Robertem Makłowiczem

Wydarzenie, Torunianie poznają nieznane smaki Robertem Makłowiczem - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 31/03/2019 14:23

13 i 14 kwietnia w Centrum Targowym PARK odbędą się Targi Turystyczne Wypoczynek oraz Toruński Festiwal Smaków. Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest Urbitor Sp. z. o. o. Gościem pierwszego dnia będzie Robert Makłowicz.

Imprezą wiodącą wydarzenia, które odbędzie się w drugi weekend kwietnia są Targi Turystyczne Wypoczynek. To doskonała okazja, aby zachęcić do odwiedzenia prezentowanych regionów. Swoje walory przedstawią zarówno miejscowości leżące w pobliżu Torunia, jak i regiony z najdalszych zakątków Polski. Bogata i z roku na rok coraz bardziej obszerna oferta przygotowywana przez biura podróży potwierdza, że urok naszego kraju przyciąga wielu spragnionych jego podziwiania.

Targi to jednak nie tylko okazja do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w katalogach. Każde z przygotowanych stoisk powstaje po to, by przywieźć do Torunia "część Polski, z której pochodzi". Dlatego obecni w Centrum Targowym PARK będą mogli porozmawiać o tym, co stanowi o wyjątkowości danego regionu. Zachowania mieszkańców, styl ubioru, sposoby i miejsca spędzania wolnego czasu, atrakcje turystyczne - to tematy, które zostaną poruszone w trakcie wydarzenia.

Jedną z najważniejszych, a przy okazji najprzyjemniejszych rzeczy związanych z turystyką i poznawaniem nowych kultur jest kosztowanie lokalnych wyrobów. O tym doskonale wiedzą spece od promocji regionów, dlatego stoły mają uginać się od przysmaków.

Jednak to nie jedyny powód tego, że Centrum Targowe PARK na dwa dni zamieni się w jedno z najpyszniejszych miejsc w Toruniu. Festiwal Smaków będzie organizowany już po raz 9. To kolejna okazja do potwierdzenia, że podniebienia mieszkańców grodu Kopernika są spragnione wyrazistych, nieznanych smaków. Obok produktów regionalnych i tradycji z różnych zakątków Polski, zaprezentowana zostanie także kuchnia tatarska, żydowska czy ormiańska. Zapowiadana jest okazja do spróbowania "bogatej historii naszego kraju". Udział w targach będzie niepowtarzalną okazją do spróbowania i zakupu wyrobów pochodzących z różnych regionów Polski oraz produktów wpisanych na listę Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw i Pomorza.

Pomysłodawcy imprezy organizują ją z myślą o zachęceniu do próbowania i poznawania różnorodności. Wiąże się to z podróżami czy wyjazdami, dlatego przedstawiciele branży hotelarskiej doradzą najbardziej odpowiednią formę spędzania czasu. Podpowiedzą także gdzie najlepiej wybrać się na weekend, a które miejsce idealnie sprawdzi się na wakacyjny wyjazd.

Na 13 kwietnia (sobota, pierwszy dzień wydarzenia) zapowiadany jest udział słynącego z niekonwencjonalnych porównań podróżnika i pasjonata kuchni Roberta Makłowicza.

Targi Turystyczne Wypoczynek i Toruński Festiwal Smaków odbędą się 13 i 14 kwietnia w Centrum Targowym PARK. Początek, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę planowany jest na godzinę 10:00.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum targowe park, toruński festiwal smaków, targi turystyczne - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama