Torunianie będą protestować w dniu urodzin Radia Maryja

Religia, Torunianie będą protestować urodzin Radia Maryja - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
23/11/2018 11:25
GRU 01
Rynek Staromiejski godz: 13:00

"Dość polityki PiS i zależności władzy od Tadeusza Rydzyka" - tak nazywa się protest, który odbędzie się 1 grudnia, czyli w dniu, w którym w Arenie Toruń będą odbywać się 27. urodziny Radia Maryja.

Wielka coroczna impreza Radia Maryja, czyli urodziny tej stacji odbędzie się już 1 grudnia. Oczywiście miejscem spotkania zwolenników radiostacji oraz ojca Tadeusza Rydzyka będzie hala widowiskowo-sportowa przy ul. Bema. Do Areny Toruń zjadą nie tylko radiosłuchacze. Na uroczystościach zazwyczaj gromadzą się najważniejsi przedstawiciele rządu, partii Prawo i Sprawiedliwość czy prezydent Torunia Michał Zaleski. Aczkolwiek na razie toruński redemptorysta nie zdradza listy zaproszonych gości.

Podczas wydarzenia organizatorzy będą rozdawać pielgrzymom bezpłatne książki, które zostały wydrukowane przez redemptorystów dzięki 1% podatku dochodowego, który słuchacze przekazali fundacji Rydzyka. - Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają. Nie wolno niszczyć, nie rzucać pereł byle gdzie. Trzeba popatrzeć komu dać, niech on wzrasta, a inni, jak dorosną do tego, żeby czytać – to też im dać -  tłumaczy dyrektor Radia Maryja.

Na początku grudnia do Torunia zjedzie kilka tysięcy fanów Radia Maryja z całej Polski, ale być może w naszym mieście pojawią się także przeciwnicy ojca Rydzyka. Na 1 grudnia stowarzyszenie "Laicka Polska" zaplanowało protest: "Dość polityki PiS i zależności władzy od Tadeusza Rydzyka".Tym razem chcemy zwrócić szczególną uwagę na "relację polityczną" związaną z przekazywaniem przez rząd PiS ogromnych publicznych środków na inwestycje związane z Radio Maryja, Tadeuszem Rydzykiem oraz na cały Kościół. Czy to korupcja polityczna? - zastanawia się organizator protestu, Arkadiusz Brodziński.

Podczas protestu głos zabiorą organizatorzy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, którzy będą chcieli wyrazić swój sprzeciw. - Władze nie powinny tworzyć uprzywilejowanych grup i wykluczać innych. Wszystkim Polakom bez względu na poglądy i wiarę należy się szacunek, równe prawa i traktowanie. Nie zgadzamy się na tworzenie w Polsce państwa wyznaniowego oraz narzucania nam przez rząd narodowo-katolickiej narracji - dodaje Brodziński.

Początek protestu 1 grudnia o 13:00 na Rynku Staromiejskim.

(Filip Sobczak)

fot. Alex Marcinkowski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Torunianie będą protestować w dniu urodzin Radia Maryja komentarze opinie

Dodajesz jako: |