Toruń w świątecznej scenerii. Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO]

Imprezy, Toruń świątecznej scenerii Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO] - zdjęcie, fotografia
02/12/2018 17:24

W Toruniu można już poczuć magię zbliżających się świąt...

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Staromiejskim jest wszystko to, co być powinno, czyli świąteczne ozdoby, rozgrzewające napoje, domowe wypieki i atrakcje dla najmłodszych mieszkańców.

Tegoroczna edycja jarmarku zaczęła się od radosnej parady. Ulicami Królowej Jadwigi i Szeroką przeszedł korowód z bajkowymi postaciami. Nie zabrakło oczywiście św. Mikołaja w saniach, bałwanków, szczudlarzy i postaci zionących ogniem. Muzycznie paradę oprawiła orkiestra dęta ze Złejwsi Wielkiej.

Na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpili aktorzy Młodzieżowego Teatru Muzycznego Mała Rewia. Dużą popularnością cieszył się autodrom i przejażdżki małą kolejką dla najmłodszych.

Na jarmarku pojawiło się kilkudziesięciu wystawców oferujących produkty i wyroby, które przydadzą się na świątecznym stole lub mogą posłużyć jak prezent pod choinką. Można zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, domowe wypieki, ciepłe kapcie, czapkę lub szalik, biżuterię, słodycze, wędliny, a wizytę na jarmarku umilić rozgrzewającym napojem lub posiłkiem. Pomiędzy stoiskami pojawiły się również nagrzewnice.

Zakończenie świątecznego kiermaszu odbędzie się w przedświąteczny piątek, 21 grudnia.

Rozbłysła również (częściowo) toruńska iluminacja. Na ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi zakupione przewieszki zastąpiły używane w latach ubiegłych ozdoby. Pełna iluminacja zabłyśnie w Mikołajki - 6 grudnia.

(Redakcja)

Fot. Lech Kamiński/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

 

 

Reklama

Toruń w świątecznej scenerii. Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |