12°C deszcz

Toruń rowerową stolicą Europy? Wszystko zależy również od Ciebie!

Wiadomości, Toruń rowerową stolicą Europy Wszystko zależy również Ciebie! - zdjęcie, fotografia

Nasze miasto może stać się rowerową stolicą Europy. Wszystko zależy tak naprawdę od nas samych. Toruń zgłosił się do European Cycling Challenge. Sławę miastu możesz przynieść również Ty.

European Cycling Challenge wystartuje już za niecały miesiąc - 1 maja 2017 i zakończy się 31 maja 2017. Wystaczy zainstalować w swoim telefonie aplikację NAVIKI. Jeśli korzystałeś kiedykolwiek z Endomondo, to nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu. Od maja razem z Endomondo włączaj NAVIKI, a możesz wspólnie z innymi mieszkańcami przynieść sławę Toruniowi.

ECC wystartował w 2012 roku. Toruń zapisał się do tej rywalizacji po raz pierwszy. Głównie dzięki miejskiemu rajcy, Michałowi Rzymyszkiewiczowi, który postarał się o niezbędne dwa tysiące euro z magistratu dla organizatorów wydarzenia. 

Toruń wystartuje po razie pierwszy w European Cycling Challenge.

Nasze miasto nie stoi na straconej pozycji. Powstało u nas bardzo dużo ścieżek rowerowych, rower jest coraz bardziej popularną formą transportu. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się Rowerowe Masy Krytyczne. Nie zapominajmy też o Toruńskim Rowerze Miejskim, z którego korzysta coraz więcej mieszkańców.

W wyzwaniu bierze udział bardzo wiele miast europejskich jak Lizbona, Bazyela, Rzym, Barcelona czy Zagrzeb. Łącznie jest ich 48. Udział w rywalizacji jest oczywiście całkowicie darmowy, wystaczą chęci. Organizatorzy obiecują, że najaktywniejsi rowerzyści otrzymają nagrody.

Toruń rowerową stolicą Europy? Wszystko zależy również od Ciebie! komentarze opinie

  • Dominika - niezalogowany 2017-04-12 12:48:00

    Brawo dla radnego Rzymyszkiewicza! Oprócz budowy dróg rowerowych warto jeszcze promować jazdę na rowerze "samą w sobie"! Super

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl