5°C zamglenie

Toruń otwiera się na Wschód. Będą kolejne porozumienia handlowe

W Toruniu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Wydarzenie potrwa od 9 do 11 maja 2018 roku.

W trakcie Kongresu odbędzie się spotkanie biznesowe „Okno na Wschód 2”. Do naszego miasta przyjadą przedstawiciele Azji Centralnej. W Toruniu pojawią się między innymi II sekretarz ambasady Azerbejdżanu, konsul ambasady Uzbekistanu w Polsce czy radca handlowy ambasady Kazachstanu. 

Co to oznacza dla przedsiębiorców z naszego miasta? Zdaniem przedstawicieli Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, jak pozyskać pracowników ze Wschodu, pomówić o wymianie handlowej, wzajemnej promocji oraz o tym, co kupić oraz jak otrzymać wsparcie.

- W Toruniu będzie można osobiście przedstawić swoją ofertę - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz. - Oczywiście jest to możliwe za pośrednictwem internetu oraz mediów, ale to nie to samo, co bezpośrednia rozmowa. Z doświadczenia wynika, że w trakcie takich kontaktów dochodzi do owocnej współpracy.

Eksperci podkreślają, że rynek azjatycki, a w szczególności ten postsowiecki, ma ogromne potrzeby, a ponadto są tam duże pieniądze, dlatego wielu przedsiębiorców z naszego kraju robi interesy z tą częścią świata. 

- Podstawowym zadaniem krajów azjatyckich nie jest pozyskiwanie wpływów, a nawiązywanie współpracy gospodarczej. Oni wiedzą, że ich poziom technologiczny jest nieco niższy niż nasz. Im bardzo odpowiada poziom, który my reprezentujemy - twierdzi Prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr Adam Marszałek.

Kilka miesięcy temu, w listopadzie, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu biznesmeni z naszego miasta nawiązali szereg kontaktów i podpisali kilka umów. V Międzynarodowy Kongres Azjatycki to kolejna okazja do zawarcia porozumień handlowych.

- To impreza, który ma olbrzymi potencjał - deklaruje Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu Łukasz Szarszewski. - Kilka miesięcy temu zgromadziliśmy w Toruniu kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy rozmawiali z ambasadorami z Azji. Z tego co wiem te kontakty zaowocowały kilkoma porozumieniami handlowymi. Dlatego zachęcamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców do udziału w spotkaniu, bo można wiele się dowiedzieć i skorzystać z doświadczeń innych.

Spotkanie biznesowe „Okno na Wschód 2” odbędzie się 9 maja 2018 roku od 10:00 do 13:00 w Toruńskim Inkubatorze Technologicznym - Buisness Link Toruń. Znajduje się on na ulicy Łokietka 5.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Toruń otwiera się na Wschód. Będą kolejne porozumienia handlowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się