Toruń odpowiada na rozruchy podczas białostockiego Marszu Równości

Wydarzenie, Toruń odpowiada rozruchy podczas białostockiego Marszu Równości - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 23/07/2019 12:02

Marsz „Toruń Wolny Od Nienawiści” to odpowiedź organizacji z naszego miasta na rozruchy podczas białostockiego Marszu Równości. Odbędzie się on 27 lipca na starówce.

W sobotę (20 lipca) ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy w historii miasta Marsz Równości. Jego przeciwnicy kilkukrotnie atakowali przedstawicieli środowisk LGBT. W ruch poszły petardy, butelki, jajka, kamienie, a nawet pięści. W ten sposób próbowano zablokować przemarsz. 

Wydarzenia z Białegostoku wstrząsnęły opinią publiczną. Policja zdecydowała się zatrzymać osoby, które atakowały manifestujących. – Cały czas, również dzisiaj w nocy, trwa intensywna praca nad zabezpieczonym materiałem z monitoringów – powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Do tej pory w ręce funkcjonariuszy trafiło 37 osób, ustalono tożsamość ponad 50 uczestników zamieszek. 

Szeroko dyskutowane w mediach jest to, kto ponosi odpowiedzialność za te zdarzenia. Politycy przerzucają się winą. Inaczej postanowiły zareagować osoby, które nie godzą się na rozwiązywanie konfliktów za pomocą przemocy. W związku z tym w całym kraju pojawiły się wyrazy solidarności z zaatakowanymi uczestnikami białostockiego marszu. 

Podobnie będzie w Toruniu. W sobotę (27 lipca), o godzinie 14:00 wyruszy spod pomnika Mikołaja Kopernika marsz “Toruń Wolny Od Nienawiści”. Jego organizatorami są: Toruński Strajk Kobiet, Toruń bez ksenofobii, Marsz Równości w Toruniu, Splesz, Feministyczna Akcja Krytyczna, Anarchopornoopór, Obywatelski Toruń, Razem Toruń, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności - SPR.

Solidarnie z ofiarami przemocy Marszu Równości w Białymstoku, przyłączmy się do ogólnopolskiego sprzeciwu wobec nienawiści, jaką szerzy część środowisk w Polsce. Pokażmy wspólnie, że nie ma naszej zgody na agresję i przemoc – piszą w mediach społecznościowych organizatorzy marszu. 

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń wolny od nienawiści, marsz lgbt, toruń, 27 lipca - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-23 13:17:11

  Zjazd pedałów i lesbijek...to się leczy. Człowiek powstaje z mężczyzny i kobiety !!!!

 • gość 2019-07-23 15:36:13

  Apeluję do Torunian, w sobotę pomiędzy 13.30 a 17.30 omijajcie stare miasto szerokim łukiem. Niech oprócz manifestujących nie będzie nikogo, niech restauracje świecą pustkami.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-23 15:43:40

  Homoseksualizmu się nie leczy bo to nie jest choroba. Osoby homoseksualne "powstają" z kobiety i mężczyzny...

 • Szuwarów - niezalogowany 2019-07-23 15:59:00

  Anarchie pseudo elanowskie i psychopatrioci wypad z torunia!!, odłam i patologia oraz kryminał społeczny tyle jesteście warci.

 • gość 2019-07-23 16:09:15

  oraz heteroseksualnych osób, które wspierają ideologię równości. Ich się jakoś zazwyczaj pomija w takiej retoryce :) każdy z nas ludzi - jest człowiekiem i przysługują mu prawa człowieka, o tym często też się zapomina.

  Poza tym mnie prywatnie np. nie obchodzi kto co robi w łóżku. Dziwię się, że są ludzie, którym czyjeś życie seksualne spędza sen z powiek. Nie za bardzo to rozumiem.

 • gość 2019-07-23 19:12:13

  TORUŃ miastem normalności Czerwonej zdradzieckie zboczonej bandy nigdy dość palowania

 • gość 2019-07-23 19:16:45

  POZAMYKAĆ ALBO DEPORTOWAĆ TE BANDĘ DO KRAJÓW Z KTÓRYCH POBIERAJĄ WYPLATY
  Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego
  Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 • Wolny Toruń od ideologii Gend - niezalogowany 2019-07-23 19:49:09

  Niech starówka świeci pustymi lokalami cały Toruń wszędzie tylko nie do tych k. w co chcą tolerancji a tych co myślą inaczej wyzywają od ciemnogrodu tfu zarazo opanuj sobie starówkę jak restauratorzy będą mieli pusto głupi empik będzie pusty i inne lokale to sami was stamtąd przegonią

 • gość 2019-07-23 21:45:32

  Kpł 20:13

  13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

 • gość 2019-07-23 21:47:12


  Kpł 18:22.24-25.29

  22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

 • Cb - niezalogowany 2019-07-24 12:17:01

  Jak komuś brakuje równości to do Holandii, tam baranów nie brakuje, Won z Polski pedały,

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 21:23:34

  Ludzie idźcie do psychiatry jesteście jak faszyści nie wolno oceniać ludzi za ich seksualność. Trochę tolerancji mnie nie interesuje kto z kim śpi to jego sprawa, nawet nie jego wybór i nie jego wina że taki się urodził. Jestem ciekawy jak ci krzykacze którzy tak potępiają innych zachowaliby się gdyby to ich Dziecko okazało się innej orientacji

 • Patryk - niezalogowany 2019-08-01 15:04:48

  "Nie wolno oceniać ich seksualności" a sami chodzą i ja pokazują do oceny publicznej chcąc równych praw, przecież to jest nielogiczne.Każdy człowiek jest równy wobec prawa. Przypominam, że małżeństwo to związek KOBIETY I MĘŻCZYZNY wpisane prawnie do konstytucji i nic innego nie może nim być, gdyż żadna inna orientacja seksualna nie może mieć dzieci. Nikt homo do łóżka nie zagląda, sami tego chcą tworząc patologie społeczne i demoralizując społeczeństwo.

 • Mokre Elana - niezalogowany 2019-08-03 23:24:56

  ......."Żydzi, gender, multikulti - czyli oszustwo i szajba", nowa książka= merytoryczny Młot na neo-marksistowskie, tęczowe lewactwo lgbt (zmanipulowanych: sodomitów i "wściekłych dziewuch" = które robią dziś za mięso armatnie kolejnej Rewolucji - przeciwnej Wierze i Rodzinie, Tradycji) ! Publiczne zgorszenie, postępackie demo-liberalne brednie , pseudo-poglądy , neo-marksistowska nowomowa, atak na zdrowe wychowanie dziatwy szkolnej, oraz (anty)-Kultura masowe duraczenie,ogłupianie rozrywką/filmem i nieuporządkowanie wewnętrzne dewiantów......

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama