14°C bezchmurnie

Toruń kocha rolki - to już dziś! [PROGRAM IMPREZY]

Kiedy: 2018-08-04 , godzina: 17:00 | Gdzie: Toruń

Inne dyscypliny, Toruń kocha rolki dziś! [PROGRAM IMPREZY] - zdjęcie, fotografia

Świetna propozycja na dzisiejsze popołudnie dla całych rodzin. Sprawdź program imprezy pn. Toruń kocha rolki.

W sobotnie popołudnie (4 sierpnia) na parkingu Areny Toruń odbędzie się druga edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach. W zabawie mogą wziąć udział doświadczeni rolkarze jak i osoby, które chcą dopiero spróbować jazdy na rolkach. Zapraszamy całe rodziny, na miejscu będzie czynna wypożyczalnia sprzętu.

Rolkowe miasteczko wystartuje o 17.00, a zakończy o 20.00. Na finał zaplanowano wieczorny przejazd przez miasto! Szykuje się też rywalizacja w turnieju z cyklu Ligi Slalomowej.

Ideą imprezy jest promocja różnych dyscyplin skatingu i upowszechnianie jazdy na rolkach. Będą darmowe lekcje z doświadczonymi instruktorami i szkółka rolkowa dla dzieci i dorosłych. Odbędą się pokazy zaawansowanej jazdy na rolkach i turnieje dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania. Zaplanowano m.in. mini bladecross, czyli wyścig po trasie z przeszkodami.

Na parkingu Areny Toruń wyrośnie miasteczko rolkowe, gdzie będą się odbywały pokazy, warsztaty i lekcje jazdy na rolkach w kilku grupach zaawansowania. Na miejscu będzie można uzyskać porady fachowców dotyczące doboru sprzętu, techniki jazdy, czy metod treningowych.

Pojawi się też strefa chilloutu z leżakami, setami dj-skimi, dobrym jedzeniem z foodtracków i napojami chłodzącymi. Organizatorem eventu jest Wydział Sportu i Rekreacji UM, Stowarzyszenie GoSport! oraz Radio GRA. Impreza odbędzie się w ramach cyklu Sportowe Lato.

Uwaga!  Wieczorny przejazd rolkowy przez miasto (mapa w załączeniu) będzie oznaczał  utrudnienia dla kierowców. Start zaplanowano ok. godz. 19.00 z parkingu Areny Toruń. Chwilowe utrudnienia będą występować do godz. 20.00 na ulicach: Bema, Szosa Chełmińska, Czerwona Droga, Al. Jana Pawła II, Mickiewicza, Sz. Bydgoska, Szosa Okrężna, Gagarina, Sienkiewicza. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość.

Harmonogram imprezy

Data: 04.08.2018    (17.00-20.00)

Miejsce:  Parking Areny Toruń, ul. Gen. J.Bema 73-89

17.00    Start pikniku rekreacyjnego

17.05   Początek rywalizacji w minibladecrossie dla dzieci

17.15   Początek turnieju Ligi Slalomowej

17.30   Konkursy z nagrodami dla dzieci

17.45   Pokazy umiejętności instruktorów szkoły ICE&ROLL

18.00   Początek rywalizacji w minibladecrossie dla dorosłych

18.15   Animacje  taneczne na rolkach

18.30   Wręczenie nagród w zakończonych dyscyplinach

18.45   Nauka hamowania i podjazdów pod wzniesienie

19.00   Start Toruń Nightskates 2018  - wieczorny przejazd przez miasto 

19.30   Przystanek Toruń Plaza – animacje taneczne na rolkach

20.00   Powrót na parking Areny Toruń / Zakończenie eventu


toruń, rolki, toruń kocha rolki - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się