Toruń, jakiego nie znacie! Co kryją wnętrza opuszczonego zakładu odzieżowego Torpo? [WIDEO]

Portal ototorun.pl 15/12/2018 10:32

Na kanale Abandoned Places pojawił się kolejny filmik, który prezentuje opuszczone miejsca w Polsce i nie tylko. Autor ponownie odwiedził nasze miasto…

Z kamerką odwiedził już "cmentarzysko pociągów", czyli Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, dawny Szpital Wojskowy w Toruniu czy niedziałające Kino Odeon w Radomiu. Tym razem autor kanału Youtube Abandoned Places postanowił wejść do opuszczonych Zakładów Odzieżowych Torpo.

Wnętrza Zakładów Odzieżowych Torpo chętnie odwiedzane są między innymi przez grafficiarzy.

Budynek dawnej szwalni znajdujący się przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu stoi pusty od 2011 roku. Zakład przez kilkadziesiąt lat tętnił życiem, jeszcze pod koniec 2008 roku zatrudniał ponad 430 osób, potem jednak zaczęły się kłopoty finansowe i masowe zwolnienia. Nowy inwestor chciał, by ten obiekt pełnił funkcję mieszkalno-usługową. Na parterze, nad mieszkaniami, działać miały sklepy i biura. Do tego powstać miało 150 miejsc parkingowych. Plany ambitne, ale do tej pory nie zostały zrealizowane.

Budynek niszczeje, można się o tym przekonać przechodząc obok tego obiektu. No właśnie, obok. Ale jak tam jest w środku? Zobaczcie filmik…

Warto zaznaczyć, że autor działa w myśl zasad urbexu, czyli nic nie niszczy, nic nie kradnie, zostawia tylko odciski butów. Do Torpo również dostał się bezinwazyjnie. Pozostałe filmiki tego autora znajdziecie na kanale Youtube Abandoned Places KLIKNIJ TUTAJ

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

https://torun-plaza.pl/pl/banery/koledowanie-ania-wyszkoni.html

Reklama

torpo, opuszczone budynki, toruń, eksploracja - komentarze opinie

  • gość 2018-12-15 22:20:45

    Przeszło 10 lat pracowałam w tym zakładzie. Musze przyznać,że serce się kroi jak człowiek widzi co z tego wszystkiego zostało. Niektóre miejsca poznałam,ale częsci nie,tak to wszystko zostało zdewastowane.Na poczatku filmu na drugim piętrze tam gdzie znajdowały sie pomieszczenia biurowe, pomieszczenie w którym znajduje się to piekne grafiti znajdowała się szatnia dla kobiet.pierwsze pietro to szwalnie i prasowalnia. Na parterze na wprost wejścia, to pomieszczenie z szybem windowym to krojownia.Na początku hali znajdowały się automatyczne maszyny do krojenia zwane katerami,dalej maszyny do krojenia recznego,a to wzdłuz rampy stały maszyny klejowe.Przy gł,wejściu po lewej była stołówka.To tyle co chciałam trochę pomóc autorowi tego filmiku. Pozdrawiam Pana.Była pracownica.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-16 01:37:55

    Bulwersujaca sprawa.Ktoś zapłacił za wybudowanie.Ktoś tym zarządzał. KTOŚ powinien odpowiadać za zniszczenia...marnotrawstwo. ...Dziwne zakład który znany był na całym świecie. ...nagle upada.Komu na tym zależało?

  • Gośćkrzyzak,ktoremu zal tego z - niezalogowany 2018-12-16 08:55:12

    Aby ten zaklad I wiele innych upadlo zalezalo zydokomuchom.I jedni I drudzy polske zdradzali I okradali I robia to do dzis,w dupie majac zwyklego polaka.wszystko co da zysk by obcum sprzedali,taki to z nich sort

  • Gość - niezalogowany 2018-12-16 14:52:29

    Moja pierwsza praca zaraz po skończeniu szkoły odzieżowej. Spędziłam tam 13 lat... Aż się łezka w oku kręci. Firma która wykupiła ten budynek to Marbud...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-16 16:12:35

    Ja tez tam pracowalam-14 lat. Nie jedno sie widzialo i slyszalo...praca ciezka a o szacunek do ludzi bylo jeszcze trudniej....Jednak zostawilam tam czesc swojego zycia, ludzi, ktorzy stali sie bliscy...Zaklad byl b.nowoczesny i dobrze wyposazony. Teraz widok jak po wojnie....przykry widok.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-16 21:50:03

    Byłem tam jak wyżej opisana firma to kupila sprzedali co się dało nawet dach z miedzi wiem co jest w piwnicach ale nie powiem.zostawie to autorowi nagrania. Powodzenia

  • gość 2019-03-10 13:19:59

    zaczęła się tam remonty , wie ktoś co teraz będzie?

Dodajesz jako: |