9°C bezchmurnie

Toruń i okolice zbierają dla noworodków. Oto Toruń patronem WOŚP

Charytatywne akcje, Toruń okolice zbierają noworodków Toruń patronem WOŚP - zdjęcie, fotografia

Sporo atrakcji czeka w niedzielę nie tylko na torunian, lecz także na mieszkańców okolicznych gmin. My także dołożymy wszelkich starań, by w czasie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiórki były jak największe!

Toruń grać zacznie już o 10:00 przy Rynku Staromiejskim. Gości przyciągnąć mają tam występy artystyczne dzieci, młodzieży oraz profesjonalnych grup. Nie zabraknie też oczywiście konkursów, licytacji i zabaw, jak na przykład Wielka Ściskawka. Na scenie pojawią się również gwiazdy polskiej muzyki takie jak Nocna Zmiana Bluesa, Sara Pach czy EastWest Rockers. Wszystko zakończy się światełkiem do nieba.

Nie mniej atrakcji przygotowali dla gości organizatorzy finału WOŚP w Centrum Handlowym PLAZA, którego patronem medialnym jest Oto Toruń. Impreza zacznie się o godzinie 11:30. Na scenie pojawią się gwiazdy sportu i show-biznesu. Będzie można posłuchać rozmów m.in. z zawodniczkami Katarzynek, koszykarzami Twardych Pierników i hokeistami Nesty Toruń. Nie zabraknie też postaci znanych z żużla. Będzie można spotkać Pawła Przedpełskiego, Adriana Miedzińskiego i Roberta Kościechę. Ponadto CH PLAZA odwiedzą Magda Foeller i Anna Deperas-Lipińska. Największymi wydarzeniami będą jednak koncerty Sary Pach i Moniki Lewczuk.

W gminie Łysomice z kolei finały WOŚP organizowane są w Turznie (początek 14:30) i Łysomicach (początek 15:30) w salach gimnastycznych przy szkołach. W trakcie licytacji będzie można kupić m.in. Złote Serduszko WOŚP, które z pewnością jest dla sztabu wielkim wyróżnieniem. Poza tym wylicytować będzie można dzieła sztuki, rękodzieła, koszulkę Twardych Pierników z autografami graczy, lot nad Toruniem i wiele więcej. Będzie to już osiemnasty finał organizowany w gminie Łysomice, a dotychczasowy rekord zebranych pieniędzy to około 89 tys. złotych. Gości zachęcić mają: pokaz taekwondo, tron imperatora z filmu “Gwiezdne wojny”, występy artystyczne i koncerty oraz tradycyjne światełko do nieba.

Po raz 24. do organizacji finału WOŚP przygotowują się mieszkańcy Lubicza. Tam zajmują się tym dwie szkoły podstawowe i to właśnie jedna z nich jest z Jurkiem Owsiakiem niemal od samego początku. Wszyscy liczą, że padnie kolejny rekord zebranych pieniędzy, wyniki bowiem z każdym rokiem są coraz lepsze, a rok temu uzbierano 18,5 tys. Głównymi atrakcjami będą występy uczniów, pokazy strażaków, mecz uczniów z rodzicami, kąciki z rękodziełem i domowymi wyrobami.

Szkoły odgrywają dużą rolę także w organizacji finału WOŚP w gminie Chełmża. Szkoła Podstawowa w Kończewicach i jej oddział w Głuchowie zbiórkę zaczęły już wcześniej. Jak do tej pory udało się zebrać ponad 1000 złotych. To jednak dopiero początek, bo w całej gminie rok temu udało zebrać się ponad 75 tys. złotych. Tutaj również nie zabraknie kuszących propozycji dla fanów sportu. Wylicytować będzie można bowiem czapkę Chrisa Holdera oraz koszulkę Energi Toruń podpisaną przez zawodniczki. O godzinie 20:00 Chełmża zjednoczy się z resztą Polski, wysyłając światełko do nieba.


Toruń i okolice zbierają dla noworodków. Oto Toruń patronem WOŚP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się