17°C bezchmurnie

TOP 5. Najważniejsze wydarzenia tygodnia w mieście!

Opinie, Najważniejsze wydarzenia tygodnia mieście! - zdjęcie, fotografia

Zobacz, jakie naszym zdaniem były najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (17.04-21.04).

1. ZABÓJSTWO NA STARÓWCE

Oczywiście najważniejszą informacją tego tygodnia jest zabójstwo przy Szosie Chełmińskiej. W nocy z niedzieli na poniedziałek, około 4:00, 19-latek zabił za pomocą noża 28-letniego mężczyznę. Chłopakowi został już postawiony zarzut zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie. Na razie spędzi trzy miesiące w areszcie.

2. PRZEGRANA W PIERWSZYM MECZU GETWELL TORUŃ

GetWell Toruń bardzo źle rozpoczął tegoroczny sezon ligowy. Nasi żużlowcy na inaugrację przegrali z Mistrzem Polski, Stalą Gorzów 44:46. Nasza drużyna prowadziła praktycznie przez całe spotkanie, ale w końcówce zdecydowanie lepiej punktowali goście, którzy ostatecznie zwyciężyli dwoma punktami. W sobotę podopieczni Jacka Gajewskiego jadą do Zielonej Góry.

3. EGZAMINY GIMNAZJALNE

W Toruniu i w całej Polsce gimnazjaliści rozwiązują testy. W naszym mieście do egzaminów przystąpiło prawie 1500 uczniów. Muszą sobie poradzić z testami między innymi z matematyki, języka polskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii oraz języków obcych.

4. POŻAR PRZY HALLERA

We wtorek mieszkańców naszego miasta poruszył pożar przy ulicy Hallera. Jak informała straż pożarna, ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego. W pomieszczeniu zapalił się fotel i tapczan. Ewakuowano 19 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało.

5. JUREK OWSIAK W TORUNIU

Największy polski społecznik odwiedził nasze miasto. Owsiak przyjechał do Torunia z prezentem. Zrobił to dosłownie, bo wspomiana niespodzianka to samochód. Hospicjum Nadzieja otrzymało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bus marki VW z wysuwanymi noszami. Pojazd kosztował 140 tys. zł. - Przyglądajcie się fundacjom, które są blisko Was, jeśli dobrze pracują, warto je wspierać, przekazać na nie 1 proc. podatku - apelował Jurek Owsiak. - Tu aż oczy cieszą się i serce rośnie, kiedy widać, że ten budynek jest fantastycznie utrzymany. Warto inwestować w takie miejsca, bo one są potrzebne i będą służyły do końca świata.


najważniejsze wydarzenia w mieście - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl