11°C słabe, przelotne opady deszczu

TOP 5. Najważniejsze wydarzenia tygodnia w mieście!

Opinie, Najważniejsze wydarzenia tygodnia mieście! - zdjęcie, fotografia

Zobacz, jakie naszym zdaniem były najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (20.03-24.03).

1. RADNI ZATWIERDZILI NOWĄ SIEĆ

W czwartek toruńscy radni jednogłośnie przegłosowali nową sieć toruńskich szkół. To oczywiście pragmatyczna decyzja, która jest spowodowana rządową reformą edukacji. W Toruniu i w całej Polsce znikną gimnazja. W ich miejsce powstaną podstawówki. Między innymi zamiast Gimnazjum nr 3 przy Żwirki i Wigury dzieci pójdą do Szkoły Podstawowej nr 4. Co na tej temat sądzi Związek Nauczycielstwa Poslkiego? Czytaj TUTAJ.

2. KOŚCIÓŁ RYDZYKA Z WYRÓŻNIENIEM

Nowy kościół ojca Tadeusza Rydzyka został wyróżniony w konkursie portalu www.bryla.pl. Serwis co roku wybiera największe grzechy architektoniczne minionych miesięcy. Tym razem niechlubna nagroda przypadła kościołowi Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

3. SŁYCHAĆ RYK MOTORÓW

Upragniony przez wielu dźwięk można już usłyszeć w naszym mieście. Żużlowcy KS Toruń wrócili na tor i przygotowują się do pierwszego meczu ligowego. Start za 24 dni, ale okazja do pierwszych oficjalnych kółek już w sobotę. Na Motoarenie odbędzie się turniej Speedway Best Pairs. W Toruniu będzie można zobaczyć między innymi naszych zawodników - Grega Hancocka i Pawła Przedpełskiego. Początek w sobotę o 17:30.

4. UMK ZNOWU BARDZO WYSOKO

Możemy być dumni z naszego ośrodka naukowego. Uniwersytet Mikołaja Kopernika znowu jest wysoko w ogólnokrajowych rankingach. Tym razem UMK znalazł się na szóstym miejscu w Nature Index 2017. Chodziło w nim o ilość publikacji w przyrodniczych czasopismach naukowych. Wyprzedziliśmy między innymi Uniwesytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

5. ROZPOCZYNAMY REMONT SZOSY CHEŁMIŃSKIEJ

Dziś, czyli w piątek 24 marca rozpoczęły się roboty na Szosie Chełmińskiej. To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w naszym mieście od lat. - Zaczniemy od jezdni zachodniej od skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ul. Józefa w kierunku skrzyżowania z ul. Długą - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik budowy. Cała modernizacja tej ulicy potrwa aż do maja przyszłego roku. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.


TOP 5. Najważniejsze wydarzenia tygodnia w mieście! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl