29°C bezchmurnie

To będzie największy hit tegorocznego festiwalu Bella Skyway [FOTO, WIDEO]

Kiedy: 2018-08-21 , godzina: 18:00

Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do inauguracji kolejnej edycji Bella Skyway w Toruniu. Dziś prezentujemy Państwu, zdaniem wielu, największy hit tegorocznego festiwalu.

"Installation de feu", czyli ognista instalacja zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w Polsce podczas festiwalu Bella Skyway 2018 w Toruniu. Jest ona niezwykle widowiskowa i interesująca ze względu na grającą w tle muzykę oraz konstrukcję, która jest złożona z 600 płonących elementów. 

- Installation de feu dokonuje przemiany miejsca i oferuje widzom żywe doznania. Oferuje doświadczenia artystyczne, które są ludzkie, zmysłowe, wizualne i emocjonalne. Jest to zaproszenie do podróży, którą rozpoczynamy wspólnie w przyjaznym świecie, który stał się przestrzenią dla poezji i wolności - zapowiadają organizatorzy tegorocznego festiwalu.

"Installation de feu" to konstrukcja, która może być hitem tegorocznego Bella Skyway w Toruniu.

Instalację zaprezentują francuscy artyści z Campagne Carabosse. Mieszkańcy i turyści znajdą ją nieopodal na Zamku Krzyżackim i w Fosie Zamkowej. - Dla zabezpieczenia wydarzenia ruch w jej pobliżu będzie jednokierunkowy. Instalacja z powodzeniem była już pokazywana w wielu miastach, a w tym roku udało nam się, aby pojawiła się w Toruniu - mówi szef Toruńskiej Agendy Kulturalnej Krystian Kubjaczyk.

Tegoroczna edycja Bella Skyway Festiwal odbędzie się w Toruniu od 21 do 26 sierpnia. Więcej na temat innych instalacji przeczytacie TUTAJ.

Natomiast pod tytułem newsa możecie zobaczyć, jak instalacja "Installation de feu" prezentowała się w Berlinie.

(PC)

fot. YouTube

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


To będzie największy hit tegorocznego festiwalu Bella Skyway [FOTO, WIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się