12°C bezchmurnie

Termińscy w trakcie zimowych przygotowań nie oszczędzali, ale teraz oczekują rezultatów

Get Well Toruń, Termińscy trakcie zimowych przygotowań oszczędzali teraz oczekują rezultatów - zdjęcie, fotografia

Do rozpoczęcia sezonu żużlowego 2018 pozostał już niecały miesiąc. Jednak prezes klubu Ilona Termińska może być spokojna - klub w trakcie zimowych przygotowań zrobił wszystko, co mógł.

W minionym roku juniorzy Get Well Toruń spisywali się poniżej oczekiwań. Dlatego tuż po zakończeniu sezonu klub postanowił „zainwestować w młodzież”. Zmienił się trener, plan zimowych przygotowań, a właściciele wyłożyli pieniądze na solidny sprzęt.

- Stawiamy na młodzież - deklaruje prezes klubu Ilona Termińska. Chcemy, żeby nasi juniorzy mieli odpowiednie warunki. Kupujemy sprzęt dla naszych młodzieżowców, ale silniki to nie wszystko. Staraliśmy się zapewnić im dobre warunki treningowe w przerwie zimowej.

Żużlowcy Get Well pierwszą część przygotowań zakończyli kilka dni temu. Młodzieżowcy i Paweł Przedpełski pracowali nad siłą, motoryką czy mentalnością. Czy zdaniem Termińskiej jej żużlowcy są dobrze przygotowani do zbliżających się rozgrywek?

- To zweryfikuje tor. Widzimy zmiany w podejściu naszych młodych zawodników. Wydaje się, że te przygotowania to było dobre posunięcie. Widziałam duże zaangażowanie, a przy okazji uśmiech na twarzy, dlatego jestem optymistką - twierdzi Termińska

Wspomniany już wcześniej rok 2017 był jednym z najgorszych w historii toruńskiego żużla. Get Well do końca walczył o ligowy byt, a właściciele musieli kilka razy brać na siebie dużą odpowiedzialność i podejmować ważne decyzje. Dziś Termińska twierdzi, że minione miesiące wiele ją nauczyły i wpłynęły na kilka zmian w klubie.

- To był trudny okres, ale nie zmienił mojego podejścia do żużla - mówi Termińska. Natomiast inaczej podchodzę do spraw organizacyjnych. Pozmienialiśmy procedury, które istniały w klubie. Ponadto, tak jak już wcześniej mówiłam, inaczej podeszliśmy jako drużyna do przygotowań.

Przed drużyną Termińskiej teraz druga część przygotowań - na torze żużlowym. Już w najbliższy weekend (17-18 marca) Get Well rozegra dwumecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Termińscy w trakcie zimowych przygotowań nie oszczędzali, ale teraz oczekują rezultatów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się