14°C bezchmurnie

Takimi autobusami będziemy jeździć w Toruniu! [FOTO]

Miasto podpisało umowę wartą blisko 25 mln zł.

To już pewne! 21 nowych autobusów wyjedzie jeszcze w tym roku na ulice naszego miasta. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu podpisał umowę z firmą Solaris na dostawę pojazdów na olej napędowy.

- Komunikacyjne oblicze naszego miasta z roku na rok zmienia się na lepsze - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Mamy nowe węzły przesiadkowe, nowe przystanki, nowe torowiska, doposażamy tabor i dalej będziemy to robić. Jakość podróżowania trzeba stale poprawiać, do czego niewątpliwie przyczyni się zakup nowych autobusów.

W planach na ten rok jest zakup kolejnych 14 autobusów, tym razem hybrydowych, a w następnych latach 6 elektrycznych.

Prezentacja autobusu przed CKK Jordanki

Dostawy autobusów do Torunia odbędą się w trzech partiach (po 7 sztuk): pierwsza do 31 października, druga do 10 listopada, a trzecia do 20 listopada 2018 r.

- Nowe wozy będą niskopodłogowe, klasy MAXI, 12-metrowe, z silnikami spełniającymi wymagania normy minimum EURO 6 - mówi prezes MZK w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, wyposażone m.in. w automaty do sprzedaży biletów, monitoring, gniazda USB, WiFi, system informacji pasażerskiej.

Umowa została podpisana w CKK Jordanki, przed obiektem można było obejrzeć nowego Solarisa - podobnego do tych, które już jesienią będą wozić pasażerów toruńskiego MZK.

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


autobusy, mzk, toruń, solaris - komentarze opinie

  • gość 2018-02-18 09:13:06

    tylko podobnego ,bo to wersja bogata,a my kupujemy TANIOCHE.Nawet brak kabiny dla kierowcy.Mozna go walnac jak mocniej przychamuje!Cha,CHA

Dodajesz jako: Zaloguj się