12°C bezchmurnie

Tak wygląda toruński okrąglak od środka [FOTO]

Jesteście ciekawi, jak wygląda toruński okrąglak od środka? Możecie to zobaczyć dzięki inicjatywie studentów UMK.

Wyjście do toruńskiego Aresztu Śledczego zorganizowało Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Studenci zapraszali wszystkich chętnych na wspólną wizytę do okrąglaka.

Organizatorzy stworzyli między innymi wydarzenie na portalu społecznościowym, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponad 2200 osób kliknęło, że jest zainteresowane wydarzeniem. Ostatecznie do okrąglaka weszło zdecydowanie mniej osób, ale zainteresowanie i tak było spore.

Organizatorzy chwalą się, że liczba chętnych znacznie przerosła liczbę miejsc. Do budynku weszła tylko szczęśliwa trzydziestka. "Szczęśliwcy" zobaczyli od środka zobaczyli celę mieszkalną czy więzienną bibliotekę. Dowiedzieli się także sporo na temat funkcjonowania Aresztu.

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego informuje także, że być może w przyszłości zorganizuje kolejne wyjście do toruńskiego okrąglaka.

Tymczasem zapraszamy wszystkich do oglądania galerii zdjęć z wycieczki, które wykonał Karol Katryński. Znajdziecie ją pod tytułem newsa.

(fot. UMK TV, Karol Katryński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Tak wygląda toruński okrąglak od środka [FOTO] komentarze opinie

  • Kopernik - niezalogowany 2018-03-03 08:25:53

    Dla niektórych polityków jak Macierewicz Szyszko Ziobro Itd. było by dobrze zapoznać się z nowym miejscem jakie w niedługim czasie będą musieli nowe posady!

  • Marian - niezalogowany 2018-03-03 09:22:01

    Zdjęcia tak słabe, że aż żal komentować. Serio zdjęcie stołu, telewizora? A zdjęcia całej celi nie można było zrobić?

Dodajesz jako: Zaloguj się