Tak wygląda feralne przejście dla pieszych na Trasie Średnicowej nocą [WIDEO]

Filip Sobczak 15/02/2018 11:56

Sprawdziliśmy, jak w nocy wygląda jedyne przejście dla pieszych na Trasie Średnicowej, przed którym nie ma sygnalizacji świetlnej.

W niedzielę 11 lutego na przejściu dla pieszych w okolicach cmentarza na Trasie Średnicowej doszło do śmiertelnego potrącenia. Wielu z Was zwracało uwagę, że w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Jeszcze więcej czytelników apelowało do nas, żebyśmy sprawdzili, jak wygląda to przejście dla pieszych w nocy.

To jedyne przejście na Trasie Średnicowej, przed którym nie ma sygnalizacji świetlnej.

Postanowiliśmy przychylić się do tej prośby i nagraliśmy krótki filmik, który ma zobrazować ten problem. Na początku przejeżdżamy z bardzo niewielką prędkością przez przejście dla pieszych w kierunku Grudziądzkiej. 

Już z daleka widzieliśmy tak zwane aktywne znaki - przejście dla pieszych. Jednak na nagraniu widać, że samochód, który jedzie przed nami w ostatniej chwili zauważył pieszych i zahamował przed pasami. Nic dziwnego, przechodnie byli niemalże niewidoczni.

Kilkadziesiąt sekund później byliśmy już po drugiej stronie „Średnicówki” i jechaliśmy w kierunku Szosy Chełmińskiej. Tam również z kilkuset metrów widać migające znaki. Przejście jest także lepiej oświetlone, bo światło pada pod innym kątem. 

Aczkolwiek to tylko nasza opinia. Sami sprawdźcie nagranie, które znajduje się pod tytułem newsa albo po prostu przejeźdźcie się przez Trasę Średnicową i podzielcie się z swoim zdaniem na temat bezpieczeństwa w tym miejscu. Czekamy na Wasze opinie pod e-mailem - [email protected]

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Tak wygląda feralne przejście dla pieszych na Trasie Średnicowej nocą [WIDEO] komentarze opinie

 • gość 2018-02-15 13:07:00

  To fatalny punkt. Kilkukrotnie ostro tam już hamowałem, ze względu na wyłaniających się ciemno ubranych pieszych.

 • rafi - niezalogowany 2018-02-15 13:48:13

  przeciez to skrajne nieodpowiedziealne ze miasto z tym nic nie robi urzedasy gdzie jestescie??????

 • Paweł Stolarczyk - niezalogowany 2018-02-15 19:29:26

  Niedopuszczalne jest aby na takiej trasie istniało przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Osoby odpowiedzialne za powstanie tego przejścia mają na rękach krew ofiary ostatniego wypadku. Osobiście uważam że każde przejście dla pieszych które nie jest przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na trasie o wielu pasach i dużym ruchu powinno w miarę możliwości być zastąpione kładką nad jezdnią bądź tunelem podziemnym.

 • olo - niezalogowany 2018-02-15 23:05:57

  Drodzy komentatorzy. Tam nie było przejścia po oddaniu trasy do użytku. Niestety ludzie wydeptali a miasto się ugięło i zrobiło takiego babola. Przed skrzyżowaniem z Legionów na 100 metrów przed przejściem również kochani piesi wydaptali ścieżkę. Czy światła mają być co 100m???

 • bartuosh - niezalogowany 2018-02-18 00:09:39

  Od jakiegoś czasu jeżdżę tam codziennie, wytężam wzrok jak tylko mogę od momentu jak jechałem sobie spokojnie i pieszy mi wyszedł tak że prawie go potrąciłem. Beznadziejne miejsce dla kierowców...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama