Tak świętowaliście podczas Festiwalu Gęsiny w Przysieku [FOTO]

Wydarzenie, świętowaliście podczas Festiwalu Gęsiny Przysieku [FOTO] - zdjęcie, fotografia
12/11/2018 08:32

Kulminacyjnym wydarzeniem dorocznej kampanii gęsinowej był jak zwykle Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, na którym bawiliśmy się 10 i 11 listopada (sobota i niedziela) w Przysieku pod Toruniem.

Na kiermaszu nabyliśmy świeże gęsi i produkty gęsinowe, produkty regionalne z województwa, kraju i zagranicy, pojawiły się też stoiska w wyrobami rękodzielniczymi oraz produktami przygotowanymi przez gospodynie z kół gospodyń wiejskich. Najlepsi producenci produktów z gęsiny zostali wyróżnieni Złotymi Półgęskami - laureatów wyłoniło jury złożone z szefów kuchni oraz osób związanych z branżą spożywczą.

W programie festiwalu znalazły się między innymi pokazy znanych i cenionych mistrzów fachu kulinarnego połączone z degustacją. W tym roku z gośćmi imprezy spotkali się znani z telewizyjnych programów Robert Makłowicz, Teo Vafidis, Giancarlo Russo oraz Katarzyna Meller. Bezpłatne zaproszenia na pokazy można było odebrać w dniu imprezy w namiocie województwa.

Organizatorzy zapraszali także do głównego namiotu na biesiadę przy gęsinie i muzyce na żywo. Gęsia Karczma oferowała między innymi pierogi z farszem gęsinowym, gęsie żołądki, gęś w kiszonej kapuście oraz gęś duszoną w powidłach śliwkowych. Atrakcją festiwalu była także grochówka na gęsinie, serwowana wprost z wojskowej kuchni polowej.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Reklama

Tak świętowaliście podczas Festiwalu Gęsiny w Przysieku [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy