9°C pochmurno z przejaśnieniami

Tak przebiegało Powiatowe Święto Strażaków w Chełmży [FOTO]

9 maja 2018 r. na Rynku w Chełmży odbyły się uroczystości z okazji Święta Strażaków PSP, OSP i 150-lecia istnienia Chełmżyńskiej Straży Pożarnej.

Ulicami Chełmży przeszła parada orkiestr dętych i samochodów strażackich, a na Rynku zaplanowano m.in. pokazy sprzętu i strażackie zawody Mini TFA dla najmłodszych. Nie zabrakło również zielonego namiotu powiatu toruńskiego.

Najważniejszym momentem tego dnia było jednak wręczenie wyróżnień. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP nadało Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa" Starostwu Powiatowemu w Toruniu. Medal z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Zdzisława Dąbrowskiego odebrał Starosta Toruński Mirosław Graczyk. Ze swojej strony Starosta Toruński za szczególny wkład w swoją pracę wyróżnił:

– Ewelinę Sulińską – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie,

– Martę Pawłowską – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynie,

– Janusza Sadowskiego – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierzgłowie,

– Franciszka Piroga – Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmży.

Dzięki takim właśnie osobom Ochotnicze Straże Pożarne żyją – starsi przekazują wiedzę oraz doświadczenie dzieciom i młodzieży. Sukcesy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, reprezentujących powiat toruński na zawodach rangi wojewódzkiej i krajowej świadczą o tym, że przygotowywani są godni następcy.

Wyróżniony został również st. bryg. mgr inż. Kazimierz Stafiej Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu za wsparcie, na które z Jego strony mogą zawsze liczyć Strażacy-Ochotnicy oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Natomiast gratulacje z okazji zwycięstwa w powiatowym etapie plebiscytu „Strażak Roku Kujaw i Pomorza 2018" otrzymał Janusz Lewandowski – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. Głosy, które wsparły kandydaturę pana Lewandowskiego w rywalizacji o tytuł Strażaka Roku, to dowód uznania i zaufania, jakim cieszy się on wśród mieszkańców gminy i powiatu toruńskiego.

(Marzena Masłowska)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Tak przebiegało Powiatowe Święto Strażaków w Chełmży [FOTO] komentarze opinie

  • gionna - niezalogowany 2018-05-18 14:12:19

    Witam wszystkich potrzeb kredytu lub finansowanie projektu prosimy o kontakt Mauro Pana, który pomoże Ci tutaj są poczty [email protected] [email protected]

Dodajesz jako: Zaloguj się