Tak powstaje potężne centrum dystrybucyjne w Toruniu

Inwestycje, powstaje potężne centrum dystrybucyjne Toruniu - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 17/09/2019 14:07

Wystartowała budowa Panattoni Park II. Firma będąca jednym z największych na świecie deweloperów powierzchni przemysłowej planuje jego otwarcie już w pierwszym kwartale 2020 roku.

Jak informowaliśmy na “Oto Toruń”, Panattoni Europe zdecydowało się na dużą inwestycję w Toruniu. Chodzi o budowę potężnego centrum dystrybucyjnego zaledwie 10 km od centrum miasta, dwa kilometry od węzła drogowego Lubicz, łączącego A1 z DK 10. Tam właśnie powstaje Panattoni Park II. 

– Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty - tłumaczy Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe.

Prace trwają niemal w ekspresowym tempie. Ekipa budowlana pojawiła się w tym miejscu na początku lipca. Po załatwieniu niezbędnych formalności rozpoczęła realizację inwestycji. Czas nagli, gdyż Panattoni Europe założyło, że centrum będzie gotowe w czwartym kwartale tego roku. Centrum ma składać się z dwóch magazynów, które łącznie zajmą powierzchnię 62 560 m2. Na razie nie wiadomo, jakie firmy zdecydują się pozyskać przestrzeń magazynową na terenie Panattoni Park II. – Naszym celem jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych – czytamy na stronie Panattoni Europe.

Kilka dni temu deweloper pochwalił się otwarciem największego zakładu produkcyjnego AGD w Europie - 57 tys. m2- fabryki zmywarek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łodzi, a tylko w tym roku wybudował obiekty dla takich marek jak Amazon czy Hydroline. 

Toruń przeżywa niemal boom inwestycyjny. W sierpniu i we wrześniu w grodzie Kopernika realizację swoich projektów rozpoczęły m.in.: spółka Agata S.A, Kastenmüller GmbH, Standard Motor Products Europe Ltd, a wybudowanie nowej, “inteligentnej” fabryki zapowiedziały Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. W centrum naszego miasta ma również powstać hotel Hilton Garden Inn Toruń Old Town.

– Przedsiębiorcy współpracują z Centrum Wsparcia Biznesu – miejską jednostką, która od kilku lat zajmuje się wszechstronną pomocą dla inwestorów i promocją toruńskiej oferty inwestycyjnej. Te działania przynoszą konkretne wyniki. Kolejne firmy lokują u nas swoje przedsięwzięcia – podkreśla Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. CWB

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

panattoni park toruń ii, toruń, centrum dystrybucyjne, inwestycja, cwb, panattoni europe, amazon - komentarze opinie

 • Elwira - niezalogowany 2019-09-17 18:59:24

  Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 21:51:29

  Jakie boom?? Boom by było wtedy kiedy bezrobocie w Toruniu spadło by do 5%. I firmy bby się osiedlały.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 22:59:53

  To są tereny należące do Torunia czy tak trudno być rzetelnym. Czy może Lubicz płaci Wam za pisanie bzdur.

 • gość 2019-09-18 00:26:59

  Na pewno dzięki tej inwestycji zmniejszą się korki drogowe w Lubiczu.

 • gość 2019-09-18 07:55:21

  Budowa centrum w tym miejscu oznacza kilkadziesiąt tirów dziennie więcej . Jadąc od strony Warszawy do Torunia do pracy potrzeba ok 30 minut na korki + dojazd czyli ok 60 minut potrzeba na przejechanie z Brzozowki na ul.Chrobrego. Nie wyobrażam sobie co będzie się działo jak Hale zaczną działać. Fajnie że jest inwestycja, ale niech inwestują także w drogi!

 • Elwira - niezalogowany 2019-09-18 13:33:15

  Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama