15°C bezchmurnie

Tak ma zmienić się Wisła. Mariusz Kałużny chce z niej uczynić rzekę możliwości

Kandydat do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Mariusz Kałużny opublikował swój plan na modernizację terenów wzdłuż Wisły.

“Wisła - rzeka możliwości” - bo taką nazwę nosi projekt Mariusza Kałużnego - to sztandarowy pomysł jego kampanii wyborczej. Obecny dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu zauważa, że Wisła przepływa przez wszystkie największe miasta naszego województwa, dzięki czemu stwarza możliwość połączenia zarówno tych miast, jak i ludzi.

Pomóc miałoby w tym utworzenie Nadwiślańskiej Trasy Rowerowej. Zakłada ona budowę trasy rowerowej wzdłuż Wisły i utworzenie miejsc do rekreacji. Punkty takie, nazwane Nadwiślańskimi Strefami Relaksu, miałaby powstać w każdej gminie. Każda taka strefa składałaby się z parkingu, budynku szatniowo-sanitarnego, wypożyczalni rowerów, małej gastronomii, placu zabaw, strefy do ćwiczeń oraz strefy zabaw dla zwierząt. W zamyśle dawałoby to możliwość dotarcia do takiego punktu samochodem, zostawienia go na parkingu, wypożyczenia rowerów i wyruszenia wzdłuż Wisły.

To jednak nie wszystko - oprócz Nadwiślańskich Stref Relaksu miałyby też powstać w województwie trzy duże strefy: Nadwiślańskie Centrum Sportu, Nadwiślańskie Centrum Edukacji oraz Nadwiślańskie Centrum Kultury. Miałyby one zostać umiejscowione w Toruniu, Grudziądzu i Włocławku.

Wprowadzenie takich rozwiązań miałoby, zdaniem Mariusza Kałużnego, sprawić, że Wisła stałaby się wizytówką naszego województwa. Do tego poza naturalnymi dobrodziejstwami, jakie ze sobą niesie, zbliżyłaby do siebie mieszkańców. To, co wyróżnia Mariusza Kałużnego spośród innych, to fakt, że nie boi się wielkich wizji i wielkich projektów. Jak twierdzi - tylko takie znacząco zmieniają rzeczywistość.

Spot Mariusza Kałużnego znajdziecie pod tytułem newsa.

(PC)

fot. Radosław Starczewski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


mariusz kałużny, wisła rzeka możliwości - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 15:51:00

    Błagam, dość tak średnio-lotnych projektów z wykorzystywaniem Wisły czy sadzeniem drzewek. PiS robi extra pracę, popieram Was, ale budować ulice, kolejne węzły drogowe, kolejny most w Toruniu na wysokości dawnego Merinotexu. W USA rozbudowali sieć drogową i są zadowoleni, u nas coraz więcej aut na drogach i wszyscy staniemy razem w korkach.

Dodajesz jako: Zaloguj się