6°C bezchmurnie

Tak Kończewice obchodziły 13. rocznicę śmierci Jana Pawła II [FOTO]

W niedzielę 8 kwietnia w gminie Chełmża wierni oddali hołd św. Janowi Pawłowi drugiemu. Uczestnicy zapalili “światła pamięci”.

Była to już druga w gminie Chełmża akcja upamiętnienia polskiego papieża. Wierni ponownie zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II znajdującą się w Kończewicach. W wydarzeniu udział wzięła także kierowana przez ks.kan. Tadeusz Kozłowski Wspólnota “Dobra” działająca przy parafii w Nawrze, która zajęła się oprawą modlitewną oraz muzyczną.

Ks.kan. Tadeusz Kozłowski przywołał najważniejsze wydarzenia z życia polskiego papieża. Odśpiewano także “Barkę”, czyli ulubioną pieśń św. Jana Pawła II. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą i błogosławieństwem. W tym roku frekwencja była jeszcze lepsza niż poprzednio, co daje organizatorom nadzieję, że uczestników będzie przybywało z każdą edycją.

Autorami inicjatywy, która zrodziła się w ubiegłym roku, są:  Burmistrz Miasta Chełmża, Wójt Gminy Chełmża, Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Chełmży, Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nawrze, Stowarzyszenie Budowy Kopca Ziemia Polaków  w Kończewicach.

fot. Urząd Gminy Chełmża

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Tak Kończewice obchodziły 13. rocznicę śmierci Jana Pawła II [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-04-13 18:04:52

    W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

  • gość 2018-04-17 17:40:03

    proszę o usunięcie wpisu trola. narysza on dobra osobiste i jest obraźliwy

  • gość 2018-04-17 17:40:23

    proszę o usunięcie wpisu trola. narysza on dobra osobiste i jest obraźliwy

Dodajesz jako: Zaloguj się