Tak Jacek Frątczak chce zmienić toruński tor na nowy sezon

Apator Toruń, Jacek Frątczak zmienić toruński sezon - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 13/12/2018 13:36

W przyszłym sezonie tor na Motoarenie będzie wyglądać nieco inaczej. Nieco, bo menadżer Get Well Toruń zdradza, że zmiany są konieczne, ale nie bedą one radykalne.

W sezonie 2018 Get Well Toruń zdobył piąte miejsce. Oznaczało to, że podopieczni Jacka Frątczaka nie mogli wystartować w fazie Play-Off i zakończyli rozgrywki po rundzie zasadniczej. W tej zaliczyli kilka wpadek, ale tylko jedną na własnym stadionie - z Unią Leszno. Pozostałe sześć spotkań żółto-niebiesko-biali wygrywali pewnie. Efekt? Aż pięć punktów bonusowych w całym sezonie.

Po tym krótkim wstępie można śmiało powiedzieć, że w minionych rozgrywkach tor na Motoarenie był sprzymierzeńcem toruńskich żużlowców. Nic więc dziwnego, że Jacek Frątczak ostrożnie podchodzi do jakichkolwiek zmian nawierzchni. Aczkolwiek zapowiada, że są one konieczne, bo u zawodników - w tym przypadku rywali Get Well - mamy do czynienia ze zjawiskiem "pamięci toru"

- To u nas powszechne zjawisko, dlatego kucharz, czyli ja zawsze musi dawać coś od siebie. Na pewno dokonamy zmian. One będą, bo muszą nastąpić. Przyjezdnym nie może być tutaj łatwo - mówi Frątczak.

Tor na Motoarenie w nadchodzących rozgrywkach będzie nieco inny.

Na czym dokładnie mają polegać zmiany? Jak tłumaczy nam menadżer Get Well, będą to tak zwane zmiany serwisowe. Mają one spowodować, że toruński tor będzie "pracować" inaczej. Ponadto modernizacja ma sprawić, że torunianie będą się czuli komfortowo na swojej nawierzchni, a rywale wręcz przeciwnie.

- Nasi żużlowcy muszą mniej więcej wiedzieć, gdzie są szybkie ścieżki oraz na jakich ustawieniach i przełożeniach jeździć. To jest mój cel i moje zadanie. Zawodnik Get Well musi zakładać to co zwykle bez treningów i większych przygotowań. To się oczywiście nie dzieje nieświadomie. Problem pojawi się dopiero wtedy, kiedy rywal dopasuje się do naszego toru od pierwszego biegu - wyjaśnia Frątczak.

Sezon 2019 wystartuje na początku kwietnia. Get Well w pierwszej kolejce pojedzie już w piątek - 5 kwietnia - na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Inauguracyjny mecz na Motoarenie zostanie rozegrany 14 kwietnia. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie mistrz Polski, Fogo Unia Leszno.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

jacek frątczak - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama