Tak dochodzi do wypadków! Wymuszenie pierwszeństwa w Toruniu [WIDEO]

Portal ototorun.pl 24/07/2019 09:16

Wideo ku przestrodze. W sieci pojawił się film z niebezpiecznej sytuacji z ul. Bulwar Filadelfijski. Sprawdźcie, jak wyglądała ta sytuacja.

W naszym mieście codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Funkcjonariusze podają najczęstszą, obok nadmiernej prędkości, przyczynę niebezpiecznych zdarzeń i kolizji. Powszechnym przewinieniem okazuje się być nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Na krzyżówkach problem nieustąpienia pierwszeństwa jest szczególnie częsty. Kierowcy błędnie oceniają szybkość i odległość aut zbliżających się do skrzyżowania - co widać na załączonym powyżej filmiku - nie dostrzegają nieoznakowanych skrzyżowań równorzędnych i źle ustalają kolejność przejazdu przez skrzyżowanie.

Pamiętajcie o tym i bądźcie uważni na drogach!

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(AM)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Tak dochodzi do wypadków! Wymuszenie pierwszeństwa w Toruniu [WIDEO] komentarze opinie

  • gość 2019-07-24 09:55:20

    Tam jest 40km/h. Kierowca jechał, wg moich obliczeń 55-60 km/h (odległość zmierzona/czas). Skręcający w lewo mógł zakładać, że przy prawidłowo jadącym aucie z naprzeciwka zdąży wykonać manewr. Ergo - filmujący powinien zostać ukarany mandatem.

  • gość 2019-07-24 09:58:26

    Treść komentarza...

  • gość 2019-07-24 09:59:16

    Potwierdzam - odcinek łatwy do zmierzenia ma tu 66m (pasy - skrzyżowanie). Przejechał to w 4,1 s. = 60 km/h.

  • gość 2019-07-24 10:10:22

    Mógł jechać i 200 km/h. To odrębna kwestia. Skręcający w lewo ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim nadjeżdżającym z naprzeciwka.\nMoże sobie nawet założyć, że nagrywający przeleci nad nim - w przypadku kolizji to skręcający w lewo ponosi winę :/

  • kinolożka - niezalogowany 2019-07-24 11:10:09

    Bulwar powinien być zamknięty dla aut ,tu powinien być po całości deptak z drzewami ,ławeczki ,ddr, jakaś fontanna ,miejsce gdzie można by spokojnie bez hałasu i smrodu od aut posiedzieć,wypić piwo,zjeść lody itd . No i turyści chętniej by tu zaglądali ,a nie dochodzą do bramy np Mostowej i ze strachu przed pędzącymi autami wracają na starówkę.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 13:37:36

    Skręcający wymusił pierwszeństwo koniec kropka i jego wina!!! A decydenci mierzący czas przejazdu niech się zajmą nauka kodeksu drogowego!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 15:34:50

    Nie ważne ile jechał nagrywajacy był widoczny z daleka i można było ocenić jego prędkość przed skręceniem w lewo . To kierowca który skręca pcha się na siłę bo mu się spieszy i jego wina bez dwóch zdań

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 16:18:51

    Miał gościu szczęście że przed nim nie przepuszczał pieszych bo by się zdziwił

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 16:45:52

    Bulwar jest bezpieczny z uwagi nanierówna nawierzchnie, jak pojadę sobie na tym odcinku 90km/h to zawsze kilku mi wymusi, a co gorsza nie zdążę zachamowac przed turystą.Polecam jazdę np.w Ankara(turcja) tam jest prawo klaksonu(troll od filmu jest zajebisty)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 16:59:16

    Troll podejrzewam,że w BMW sam używa klaksonu w miejscu zabudowanym i struga nauczyciela:):)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 18:04:16

    To jest artykuł o tym, że w Toruniu ktoś musiał użyć klaksonu? Jest to tak niecodzienna sytuacja, że wymaga naświetlania i przedstawienia czytelnikom. Kultura jazdy spada, to fakt. Może o tym napisać artykuł, a nie że jeden przekracza prędkość i trąbi, a drugi zjeżdża mu drogę.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 18:21:21

    Ale tu nikt nikomu nic nie wymusił!! Po prostu ten od filmiku jest jakiś mocno przejęty, może jakieś sprawy życiowe? Od razu trąbi!!! Może to był jakiś pilot kolumny prezydenta??

  • Twój stary - niezalogowany 2019-07-24 19:36:48

    No wymusił ledwo, a ten burak pizde drzec juz musi z karyna i klakson nawet nie probowal zwolic, gdyby mogl to by zajebal takie zjeby tylko poluja na okazje zeby w kogos wjechac.

  • gość 2019-07-24 20:32:02

    powiem tak - mam przypadki wymuszeń, co najmniej 1x dziennie, czasami nawet 3 mi się zdarzają. Rano jadę do pracy, później wracam i to co się dzieje na drodze, to tylko czekam aż komuś strzaskam facjatę. Miesiąc temu zamyślona stara krowa wjechała mi w drzwi. Jakaś masakra...

  • blasco - niezalogowany 2019-07-24 21:29:46

    Ale masakra! Normalnie Chicago a nie Toruń... kurwa, wiadomość dnia- facet skręcił w lewo.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 01:53:16

    Takie wymuszenie to pikuś. Lepsze są na lewobrzeżu za wiaduktem jadąc od mostu. Albo wyleci ktoś z Nieszawki albo od Poznania.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-31 10:22:25

    W wypadku winny jest zarówno ten, kto wymusił pierwszeństwo, jak i ten, kto przekroczył prędkość. Przynajmniej tak orzekł sąd w znanej mi sprawie śmiertelnego wypadku.

Dodajesz jako: |