21°C bezchmurnie

Tak bawiliście się na festiwalu Song of Songs [FOTO]

Jeden z największych europejskich festiwali muzyki chrześcijańskiej, Song of Songs, odbył się w piątek i sobotę (13 i 14 lipca) na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu. Publiczność wysłuchała dwunastu koncertów, w tym występy uznanych artystów: Armii, Arki Noego i Mietka Szcześniaka. 

W tym roku odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja festiwalu. Występy rozpoczynały się każdego dnia koncertem dla dzieci w wykonaniu kolejno Arki Noego i Małe TGD. Na scenie plenerowej Jordanek wystąpili poza tym Mateo/ Tu, Andrzej Nowak I Złe Psy, Niemagotu, Lidia Pospieszalska, Joshua Aaron, Deus Meus, New Life M., Ikos.

- Częścią tegorocznej edycji festiwalu był społeczny projekt dla osób borykających się z różnymi problemami – „Na drodze do Song of Songs”. W ramach przedsięwzięcia odbyły się warsztaty muzyczne dla młodzieży zagrożonej społecznym niedostosowaniem. Ich finałem był krótki występ na scenie Song of Songs w pierwszym dniu imprezy, do którego uczestników przygotują profesjonalni muzycy - informuje rzecznik prasowy marszałka województwa Beata Krzemińska.

Dzień po festiwalu, w niedzielę (15 lipca) w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu odbyło się wydarzenie towarzyszące – koncert zespołu od lat związanego z Song of Songs, Maleo Reggae Rockers pod tytułem  „Caritas super omnia est”, upamiętniający sylwetkę i dzieła błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, podharcmistrza, harcerza Rzeczypospolitej Polskiej, patrona polskich harcerzy. W koncercie znalazły się utwory z tekstami bł. ks. Stefana Frelichowskiego oraz inspirowane jego życiem i działalnością, do których muzykę napisał Darek Malejonek. Obok Darka Malejonka wystąpili: Marika, Joanna Dubiela, Arkadio oraz Bosski Roman.

Telewizyjną relację z Song Of Songs będzie można obejrzeć w TVP1 w dniach 22 i 29 lipca o godzinie 14:35.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Tak bawiliście się na festiwalu Song of Songs [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się