9°C pochmurno z przejaśnieniami

Tajemniczy klienci przetestowali nasz samorząd. I co się okazało?

Biznes, Tajemniczy klienci przetestowali samorząd okazało - zdjęcie, fotografia

Za nami kolejna odsłona konkursu samorządowego Gmina na 5.

Toruń wypadł świetnie. Jesteśmy Gminą na 5. Nasze miasto po raz kolejny okazało się najlepsze w rankingu i zdecydowanie wyprzedziło konkurencję zdobywając w sumie 41 punktów.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie po raz kolejny wcielili się w tajemniczych klientów i przetestowali poszczególne samorządy pod kątem tego, jak są przygotowane do obsługi inwestorów drogą elektroniczną. Badanie zostało objęło 658 gmin na terenie całego kraju.

Instytut Przedsiębiorstwa i Analiz Regionalnych przy SGH w Warszawie nagrodził łącznie 52 samorządy. 

Najlepszy w tym roku okazał się Toruń, który uzyskał aż 41 punktów w rankingu. Dodajmy, że maksymalnie gmina mogła uzyskać 45 punktów.

W siedzibie Szkoły  Głównej Handlowej  w Warszawie odbyło się ogłoszenie laureatów konkursu Gmina na 5 (fot. torun.direct)

Z samorządów województwa kujawsko-pomorskiego sklasyfikowano jeszcze tylko Włocławek, który uzyskał 23 punkty. Pozostałe gminy z naszego województwa z powodu zbyt małej liczby punktów znalazły się poza rankingiem. Oceniano m.in. jakość kontaktu elektronicznego z urzędnikami, jak również funkcjonalność stron internetowych.

W badaniu duże znaczenie miała też znajomość języków, bo urzędnicy otrzymywali e-maile od inwestorów zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Toruń uzyskał w tej części maksymalną ilość, czyli 15 punktów. Dodajmy, że jakość obsługi inwestorów w Toruniu została doceniona tytułem Gmina na 5 już po raz czwarty, a po raz drugi zdobyliśmy tytuł Złotej Gminy na 5. 

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Centrum Wsparcia Biznesu - www.torun.direct

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


gmina na 5, toruń, sgh - komentarze opinie

  • Petent UM Tot. - niezalogowany 2018-05-31 20:10:44

    no chyba to troche sciema sam sie przekonalem zalatwiajac sprawy w ZGM w TBS to sa jedne z najgorszych instytucji miasta i nie jest to tylko moje doswiadczenie pracownicy bardzo nie przyjazni petentom w tych instytucjach czlowiek dopiero poznaje ze jest petentem wiec nie piszcie ze jest na piatke bo to zwykla sciema i ....

  • gość 2018-06-22 08:11:45

    Torun-najbrudniejsze miasto w Polsce. Hańba dla rządzących! Kandydat PO na prezydenta te z wyrazu CZYSTOSC nie używa. Totalny brud!!

Dodajesz jako: Zaloguj się